Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dyrektorzy z Polbanku i wyrostek robaczkowy

komentarzy 12

Polbank reklamuje swój kredyt dla firm informując, że dyrektor da Ci osobiście ponad 2 miliony Linii Kredytowej. Wcześniej mieliśmy reklamę z Justyną Kowalczyk i dowiedzieliśmy się że w Polbanku dyrektor osobiście doradza przedsiębiorcom.

Polbank drugi rok z rzędu został uznany przez miesięcznik Forbes najlepszym bankiem dla firm. Zastanawia mnie jednak czy i jak działa taki chwyt reklamowy z dyrektorem jako osobistym doradcą przedsiębiorcy. Jak bowiem o mnie chodzi, to wolałbym aby doradzał mi nie dyrektor ale specjalista od kredytów, więc taka reklama mnie nie bierze. Może i dyrektor oddziału – placówki Polbanku na swojej ścieżce kariery do obecnego stołka zetknął się z kredytami, ale nie wiemy wszak czy i jak mocne było to zetknięcie i czy jest specjalistą w tej dziedzinie.

To trochę tak jak z operacją wyrostka robaczkowego. Lata temu przez pewien czas na gruncie zawodowym miałem częstą styczność z że tak powiem, elitarnym środowiskiem lekarzy, w tym naukowców. I kiedyś przy wódeczce jeden pan doktor doktor nauk medycznych – chirurg, gdy rozmowa zeszła na temat jego kolegi po specjalizacji – profesora powiedział, że gdyby miał do usunięcia wyrostek robaczkowy, to absolutnie nie zgodziłby się aby operował go lekarz profesor. Ba, nawet doktor nauk medycznych (tak jak on sam) też nie. Zgodziłby się tylko na „szeregowego” chirurga, który takie „mało ambitne” operacje wykonuje na co dzień. Cóż, trudno nie przyznać mu racji.

A tak zupełnie szczerze, to nie robi mi różnicy czy w wyborze kredytu doradzi mi dyrektor, specjalista, czy może sprzątaczka z Polbanku. Żadnego z tych doradców nie posłuchałbym tylko wybrał według własnego uznania.

A może chodzi o nobilitację? „Wiedz chłopku – piekarzu, że kredyt wręczy Ci osobiście Pan Derektor. Będziesz mógł chwalić się znajomym, że Pan Derektor uścisnął Ci grabę”.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

29/05/2011

kategoria banki

Komentarze do 'Dyrektorzy z Polbanku i wyrostek robaczkowy'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Dyrektorzy z Polbanku i wyrostek robaczkowy'.

 1. A może tam teraz wszyscy doradcy klientów zostali dyrektorami? 😉

  Katarzyna

  29 maja 11 10:00

 2. Bywają tu i ówdzie np. dyrektorzy handlowi nie mający ani jednego podwładnego. 😉

  admin

  29 maja 11 10:21

 3. Myślę, że chodzi o to, że większość dyrektorów w Polbanku wcześniej była doradcami ds. firm – taką maja tam ścieżkę rozwoju

  johnnycash

  29 maja 11 13:07

 4. Możliwe, aczkolwiek nie wydaje mi się aby każdy dyrektor w Polbanku przeszedł taką ścieżkę.

  admin

  29 maja 11 16:37

 5. Hmmm… Znając Polbank i jego różne ciekawe „dokonania”, chciałbym wiedzieć w jakiż to sposób zadziałali, że Forbes już drugi rok z rzędu mianował ten bank „najlepszym bankiem dla firm”… Nie wiem jak Wy, ale ja nie zdecydowałbym się na współpracę z Polbankiem. Nie naraziłbym na to żadnej ze spółek, którymi zarządzam… Jakie są Wasze opinie nt. Polbanku?

  Rex

  29 maja 11 21:53

 6. Nigdy nie współpracowałem z tym bankiem. Myślę że te wszystkie banki są porównywalne i muszą trzymać mniej więcej jednolite standardy. Jakieś frazesy „Wyższa kultura bankowości, „Bank dla ludzi”, itp. nie robią na mnie żadnego wrażenia. Gdybym miał brać kredyt to nie szukałbym „przyjaznych banków” czy z lepszym a nie gorszym publicity a tylko skupiłbym się na samym produkcie – kredycie i tyle.

  admin

  30 maja 11 06:15

 7. Tak, to jasne 🙂 Natomiast sam Polbank nie jest bankiem takim jak inne – przynajmniej w Polsce. Nie działa bowiem na takich samych zasadach jak inne banki w Polsce. Przed wszystkim dlatego trzymałbym się od niego z daleka. Potem wchodzą w grę argumenty dotyczące samych produktów, które wcale nie są zachęcające…

  Rex

  30 maja 11 07:00

 8. Jakie zasady masz na myśli?

  admin

  30 maja 11 07:04

 9. No cóż, Polbank EFG działa w Polsce, jako oddział greckiego banku EFG Eurobank Ergasias SA.

  Wiążą się tym pewne problemy, o których niestety nie jest informowany polski klient. Mianowicie bank ten nie jest objęty polskim nadzorem bankowym i nie podlega ubezpieczeniu depozytów w ramach polskiego funduszu bankowego.

  Po prostu – bank ten nie został zarejestrowany w naszym kraju, a wszelkich roszczeń trzeba dochodzić w Grecji. Na dodatek – bankrutującej Grecji 🙂

  Mnie to studzi wystarczająco.

  Rex

  30 maja 11 08:58

 10. Oczywiście teraz może się to zmienić, ponieważ Polbank został kupiony przez Raiffeisen Bank, ale wraz ze zmianą właściciela dotychczasowe produkty, które potencjalnie były interesujące, teraz takimi przestaną być, gdyż się również zmienią.

  Rex

  30 maja 11 09:00

 11. Pełna aktualna nazwa: EFG EUROBANK ERGASIAS S.A. SPÓŁKA AKCYJNA ODDZIAŁ W POLSCE
  REGON: 140306845
  NIP: 1070002803
  PKD: 6512A
  Forma prawna: oddział zagranicznego przedsiębiorcy
  Sąd wpisu: Warszawa SR dla m. stoł. Warszawy Wydział XII Gospodarczy – KRS
  Siedziba: Województwo: mazowieckie; Powiat: Warszawa; Gmina: Warszawa; Miejscowość: Warszawa; Mokotowska 19; 00-560 WARSZAWA

  admin

  30 maja 11 09:14

 12. No właśnie – oddział w Polsce 🙂
  W tym banku BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny) niczego nie gwarantuje. W każdym innym – tak.

  Rex

  30 maja 11 09:18

Skomentuj