Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Nowa kancelaria komornicza

komentarzy 10

Telefon dzisiaj – dzwoni pani asesor z nowej kancelarii w pewnym mieście, nawet nie wiedziałem że powstała. Pyta czy odzyskujemy długi tylko we własnym zakresie czy też poprzez komorników. No to drugie też, albo i przede wszystkim, odpowiadam. Zaprasza więc pani asesor do współpracy z nową kancelarią komornika. A pomyślałem sobie, dlaczego nie?

Miałem akurat dzisiaj tytuł wykonawczy na kilkadziesiąt tysięcy, dłużnik (z 500 km ode mnie) powoli spłaca, niech ma komornik na zachętę. Wysłałem wniosek, a gdy sprawę zarejestrowali, to zadzwoniłem i wygłosiłem mowę, że jak się będą starać to „wujek” zrobi go swoim komornikiem w tamtym regionie 🙂 , oczywiście innymi słowy dałem to do zrozumienia. „Pouczyłem” w kilku sprawach technicznych z punktu widzenia optymalizacji efektów egzekucji, obiecali się zastosować 🙂 Powiedziałem, niech się nie martwią, jak korespondencyjna egzekucja nie przyniesie efektu w przypadku dłużnika  z innego powiedzmy województwa, to wówczas będę przekierowywał wnioski do komorników właściwych miejscowo dla dłużników.

Co zyskuję? Natychmiastowe nadanie sygnatury w mojej obecności (zaliczkę zapłaciłem w kasie kancelarii)  i też bezzwłoczne wysłanie zajęcia konta bankowego, czyli szybkość przede wszystkim oraz mam nadzieję że rzetelność we wszystkich sprawach. Jak komornik zobaczy, że moje sprawy przeciwko dłużnikom z całego regionu dają mu z 50 tys. zł. miesięcznie, to będą się bardzo starać, aby tego nie stracić.

Masz wielu dłużników jako firma? Też spróbuj sobie „ugłaskać” jednego komornika.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

16/05/2011

kategoria komornik

Komentarze do 'Nowa kancelaria komornicza'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Nowa kancelaria komornicza'.

 1. No to podaj co to za nowa kancelaria 😉

  Mądry

  17 maja 11 08:04

 2. Nie mogę.

  admin

  17 maja 11 08:49

 3. Ale jesteś.

  Mądry

  17 maja 11 08:55

 4. Lech

  17 maja 11 09:01

 5. Nie ci. 🙂

  admin

  17 maja 11 09:14

 6. A ja nie uważam że to jakaś wyjątkowa kancelaria.

  admin

  17 maja 11 09:15

 7. Ja uważam, że z komornikiem można się dogadać jak z każdym innym – człowiekiem. To są tez ludzie i tyle. Czasami są OK, a czasami zachowują się jak przysłowiowe „taborety”. I nijak się to ma, że są komornikami… To po prostu tacy ludzie.

  Rex

  17 maja 11 10:24

 8. A do mnie dziś ZADZWONIŁ komornik (tj. oczywiście nie osobiście) i oferował współpracę. Miło jakoś takie kontakty odbieram, przynajmniej widać komu zależy, a kto łaskę robi, że wniosek przyjmie.

  Lech

  17 maja 11 12:54

 9. do mnie dzwonił komornik kropka com kropka pl

  Lech

  17 maja 11 14:08

 10. No to proszę was bardzo miło, powiedzcie którzy to są tacy chętni do współpracy, bo moi wszyscy mają 2000 KMów w pierwszej połowie roku, a na sam tylko nowy KM czeka się 2 miesiące.

  Mądry

  17 maja 11 13:22

Skomentuj