Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Szybcy i martwi(ący się)

komentarze 3

Taki mail:

Chciałbym wiedzieć czy oświadczenie osoby prywatnej (nigdzie nie rejestrowane, potwierdzony tylko podpisami obu stron), zobowiązującej się do zapłacenia określonej kwoty, może być wystarczające do wszczęcia postępowania windykacyjnego.

Opis sprawy:

Zamieniłem się na mieszkanie (za pośrednictwem biura nieruchomości), osoba przejmująca mój lokal zobowiązała się do wypłacenia rekompensaty za wykonany remont oraz pozostawione wyposażenie.

Otrzymałem tylko część wspólnie ustalonej kwoty, a pozostałą kwotę miałem dostać po zameldowaniu się w/w osoby w przedmiotowym lokalu.

Cała sprawa miała miejsce na początku stycznia 2011r., a do chwili obecnej nie otrzymałem należnej mi kwoty.

Nadmieniam, że osoba ta nie odbiera telefonów, a i pod moim dawnym adresem nie mogę jej zastać.

Ie ja nakazów natrzaskałem w oparciu o różne takie oświadczenia na kolanie spisane… Pewnie że takie oświadczenie wystarczy i do postępowania windykacyjnego i żeby tytuł wykonawczy uzyskać. Rypaj Pan w te pędy z tym świstkiem do prawnika, niech nakaz uzyskaj i tytuł wykonawczy i niech komornik zajmuje to Pana dawne a teraz dłużnika mieszkanie, zanim je dłużnik sprzeda albo daruje (komuś z rodziny). Nie ma nad czym deliberować, tylko tytuł wykonawczy trza załatwiać skoro Pan wiesz że dłużnik ma nieruchomość.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

14/05/2011

Komentarze do 'Szybcy i martwi(ący się)'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Szybcy i martwi(ący się)'.

 1. ====================
  a pozostałą kwotę miałem dostać po zameldowaniu się w/w osoby w przedmiotowym lokalu.
  ====================
  Jeśli tak jest w umowie i dłużnik się jeszcze nie zameldował, to kiepsko to widzę 🙂

  kjonca

  14 maja 11 05:33

 2. A rzeczywiście, nie zauważyłem tej informacji. Jednak musi być z tego jakieś prawne wyjście, nie może być tak że wierzyciel nigdy nie będzie mógł dochodzić zapłaty bo dłużnik nigdy się nie zameldował w tym mieszkaniu i na przykład dalej je sprzedał. 🙂

  admin

  14 maja 11 06:31

 3. Po pierwsze dziwne uwarunkowanie wypłaty reszty pieniędzy. Po zameldowaniu? A z jakiegoż to dziwnego powodu?
  Może trzeba było od razu napisać, że po wykupieniu działki na Marsie.
  I jedno i drugie tak samo jest bez sensu.

  Po drugie, skoro już taki zapis jest, a nowy właściciel się w nowym swoim lokalu jeszcze nie zameldował, to przed sądem, w trakcie dochodzenia swoich racji, należałoby wykazać, że nowy właściciel miał wystarczająco dużo czasu aby się zameldować, a jeżeli tego dotychczas nie zrobił, to celowo i z premedytacją działa na szkodę poprzedniego właściciela.

  Rex

  14 maja 11 18:22

Skomentuj