Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„jak zrobić w konia komornika”

komentarze 4

Ktoś zapytał w wyszukiwarce – „jak zrobić w konia komornika”. Najpierw dobrze wiedzieć, że za robienie w konia komornika a dokładniej (co za tym idzie) – wierzyciela, grozi odpowiedzialność karna. Oto stosowne paragrafy z Kodeksu karnego:

art. 300 § 1. Kto, w razie grożącej mu niewypłacalności lub upadłości, udaremnia lub uszczupla zaspokojenie swojego wierzyciela przez to, że usuwa, ukrywa, zbywa, darowuje, niszczy, rzeczywiście lub pozornie obciąża albo uszkadza składniki swojego majątku, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Kto, w celu udaremnienia wykonania orzeczenia sądu lub innego organu państwowego, udaremnia lub uszczupla zaspokojenie swojego wierzyciela przez to, że usuwa, ukrywa, zbywa, darowuje, niszczy, rzeczywiście lub pozornie obciąża albo uszkadza składniki swojego majątku zajęte lub zagrożone zajęciem, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.§ 3. Jeżeli czyn określony w § 1 wyrządził szkodę wielu wierzycielom, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.§ 4. Jeżeli pokrzywdzonym nie jest Skarb Państwa, ściganie przestępstwa określonego w § 1 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

No ale np. mnie i komornika z Będzina dłużnik zrobił bezkarnie w konia i to aż na pięć lat. Sąd wydał tytuł wykonawczy – 10.000 zł. pożyczki do zwrotu wraz z umownymi odsetkami – maksymalnymi – czterokrotność stopy kredytu lombardowego NBP. Dłużnik zrobił nas na cacy – zwolnił się z pracy w której zarabiał przyzwoicie jako kierowca i poszedł robić do teściowej do hurtowni za minimalną stawkę. Egzekucja bezskuteczna – umorzona. No i dopiero pod koniec zeszłego roku „w wyniku okresowych, rutynowych czynności” jeden z naszych detektywów namierzył konto dłużnika. Ponowny wniosek egzekucyjny do komornika – zajęcie i … jest! Dług ściągnięty razem z odsetkami – prawie dwa razy tyle co było do zapłaty pięć lat temu. Skubany jednak zrobił nas w konia na pięć lat.  😉

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 11 Ocena średnia: 4.5]

06/05/2011

Komentarze do '„jak zrobić w konia komornika”'

Subscribe to comments with RSS

 1. No i dobrze, że robił 5 lat ścierwa

  Rob Roy

  24 Sty 13 11:57

 2. KOMORNICY I WINDYKATORZY TO ZWYKŁA SWOŁOCZ I NIEUKI

  YUI

  18 Mar 13 23:22

 3. zastanawiam się w jaki „legalny” sposób detektyw namierzył konto

  hmmmm

  13 Paź 13 00:01

 4. Ta legalność jest dyskusyjna.

  admin

  13 Paź 13 08:55

Skomentuj