Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kupno kradzionego samochodu i tytuł wykonawczy

skomentuj

I znowu mail: Kupilem samochod w komisie okazalo się ze byl kradziony sprawa w sądzie cywilnym otrzymalem tytuł egzekucyjny zaopatrzony w klauzulę wykonalności (prawomocne orzeczenie sądu)zamierzam zlecic egzekucję komorniczą ale chcę tez zlecic firmie windykacyjnej kwota 40000 pytanie jaka jest prowizja  tego zlecenia? czy pobieracie  opłat wstępne jakiejkolwiek zaliczki oraz wydatki egzekucyjne? czy Prowizję pobieracie wyłącznie od kwot odzyskanych od dłużnika? Istnieje możliwość obciążenia prowizją dłużnika?

No to jak już nieraz pisałem, skoro jest tytuł wykonawczy, to najpierw tylko do komornika a dopiero jak nie odzyska (dość prawdopodobne że nie w przypadku jakiegoś pier…nego pasera albo złodzieja) to wtedy do firmy windykacyjnej.

Zaliczek firmie windykacyjnej ni ch..ja nie płacić. Co innego (tak w ogóle) w przypadku kancelarii prawnej – prawnikowi bo ten zobowiązuje się w ramach reprezentacji do przeprowadzenia konkretnej czynności – np. poprowadzenia sprawy w sądzie, czyli złożenia pozwu, pójścia na rozprawę… A do czego zobowiązuje się firma windykacyjna biorąc zaliczkę? Do niczego, później ewentualnie klient słyszy „No, byliśmy 7 razy u dłużnika, ale za każdym razem go nie było, czekaliśmy przed domem ale też się nie pojawił”. A w rzeczywistości – nigdzie windykatorzy nie byli… Skądinąd jednak nie jest wykluczone że i komornik tak skłamie – zainkasuje zaliczkę na dojazd do dłużnika a nie dojedzie.

kategoria: windykacja

Skomentuj