Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wysoki Sądzie, wnoszę, po uprawomocnieniu się nakazu zapłaty, o…

komentarze 4

Dawniej, gdy samodzielnie pisałem pozwy o zapłatę (od pewnego czasu piszą i wnoszą je dla mnie prawnicy) to chyba przez rok marnowałem pieniądze na list polecony i marnowałem czas na pisanie wniosków o doręczenie tytułu wykonawczego gdy już wiedziałem że nakaz jest prawomocny.

A wystarczyło tylko wpisać w pozwie np. „Wnoszę, po uprawomocnieniu się nakazu zapłaty, o doręczenie mi tytułu wykonawczego”. Tylko tyle, to jedno zdanie w pozwie i już sąd doręczał mi tytuł bez wnioskowania o to odrębnym wnioskiem. Prawie jak (z innej beczki) „zadatek” zamiast „zaliczka” w umowie.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

03/05/2011

Komentarze do 'Wysoki Sądzie, wnoszę, po uprawomocnieniu się nakazu zapłaty, o…'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Wysoki Sądzie, wnoszę, po uprawomocnieniu się nakazu zapłaty, o…'.

 1. I 6zł też od razu płaciłeś? 🙂

  Lech

  3 maja 11 11:47

 2. Nie płaci się za klauzulę na nakazie zapłaty, przynajmniej nie u nas w sądzie. Żadnych 6 zł. nie płacę za nic dodatkowo… Czasem jeszcze sam wysyłam pozwy gdy kwota długu poniżej 5.000 zł. i nie płacę 6 zł. za tytuł.

  admin

  3 maja 11 11:50

 3. Sądy Gospodarcze doręczają nakaz z klauzulą z urzędu, wydziały cywilne – na wniosek ( 6 zł płaci się za odpis nakazu; jeżeli poprosisz na swoim odpisie – masz za darmo)

  Katarzyna

  3 maja 11 11:55

 4. Myślę, że to zależy że tak powiem od praktyki w danym sądzie. Ja naprawdę w żadnym przypadku nie płaciłem 6 zł. przynajmniej jak cofnę się pamięcią o najbliższych kilka lat. Wspomniany przeze mnie dopisek wystarczał i wystarcza aby bez odrębnego wnioskowania i płacenia 6 zł. sądy doręczały mi tytuł – doręczają. Nie dalej jak kilka dni temu przyszedł na takiej zasadzie prawomocny nakaz z wydziału ds uproszczonych.

  Z sądem gospodarczym u nas to było tak że kiedyś owszem z urzędu doręczał, później trzeba było złożyć wniosek a teraz chyba znów z urzędu, ale od niedawna.

  admin

  3 maja 11 12:02

Skomentuj