Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy komornik zajmie konto w mBanku”

komentarzy 8

Zapytania typu „czy komornik zajmie konto w mBanku” albo np. „komornik a konto w banku spółdzielczym” albo też „konto poza zasięgiem komornika” bardzo często wpisywane są w wyszukiwarce.

Dlaczego komornik nie mógłby zająć konta w mBanku? Dlatego że jest to bank który nie ma placówek? Wysyła komornik zajęcie do BRE Banku do którego należy mBank i sprawa załatwiona. A dlaczego komornik nie mógłby zająć konta w banku spółdzielczym – bo to trochę „inny” bank? Też może zająć konto w banku spółdzielczym. Ani chybi bank który ogłosiłby że oferuje konta których nie może zająć komornik, nie nadążyłby z ich zakładaniem, nie mógłby opędzić się od klientów a wynikami finansowymi – zyskami zdeklasowałby wszystkie inne banki. Aliści nie ma takiej możliwości, każde konto dłużnika komornik może zająć.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 22 Ocena średnia: 4.2]

03/05/2011

Komentarze do '„czy komornik zajmie konto w mBanku”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy komornik zajmie konto w mBanku”'.

 1. a jesli konto dluznika jest w banku za granicami RP?

  gtz

  3 maja 11 17:14

 2. Polski komornik sądowy prowadzi egzekucję jedynie na terytorium RP i dotyczy to także egzekucji z rachunku bankowego.

  admin

  3 maja 11 17:38

 3. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by przekazać sprawę do komornika właściwego terytorium kraju, na którym znajduje się bank obsługujący konto dłużnika 🙂

  Oczywiście stosowny wniosek może złożyć wierzyciel, ale chodzi o sam fakt, że można również ściągać z majątku znajdującego się ‚oficjalnie’ poza granicami naszego kraju.

  Wracając do banków spółdzielczych – sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, bo tych banków jest ogrom, stąd też komornikowi niekiedy takie konto faktycznie może umknąć w trakcie czynności egzekucyjnych.

  Agencja SEO

  5 maja 11 07:04

 4. Najpierw musisz mieć tytuł wykonawczy pasujący do prawa tego kraju gdzie chcesz przenieść egzekucję 🙂

  admin

  5 maja 11 07:10

 5. @admin: a ciekawe jak wygląda taka kwestia: wygrywasz sprawę poza granicami Polski, ale w UE, zaczyna się realizacja postanowień sądu i dłużnik unika spłaty. Sprawa po przebiegu proceduralnym trafia do komornika sądowego w tym danym kraju.

  I teraz takie pytanie: czy to ja bezpośrednio mam/mogę kontaktować się z komornikiem sądowym w danym kraju, czy powinienem robić to via jakąś kancelarię prawną w Polsce, która z kolei kontaktuje się z takim komornikiem? Czy też w ogóle na około: ja kontaktuję się z kancelarią prawną w Polsce, ta z kancelarią prawną w danym kraju, a ona dopiero z komornikiem w tym danym kraju?

  Sprawa nie do końca teoretyczna – szykuję się do takiej sprawy…

  PS. Może to temat na osobny wpis.

  Rex

  5 maja 11 08:03

 6. Słaby jestem jak chodzi o procedury egzekucyjne / windykacyjne za granicą, więc nie wiem. Wydaje mi się jednak że masz prawo kontaktować się bezpośrednio z komornikiem w danym kraju, podobnie jak to ma miejsce u nas.

  admin

  5 maja 11 08:09

 7. mogę pomóc w odzyskaniu zablokowanych środków na rachunku przez komornika – piszcie zajetekonto@vp.pl

  janek

  9 Mar 12 11:43

 8. Tak. A ja mogę pomóc w odzyskaniu przez dłużnika pieniędzy od wierzyciela, wyegzekwowanych przez komornika na podstawie prawomocnych orzeczeń sądu. „Wzruszam” każdy tytuł wykonawczy. Piszcie. 🙂

  admin

  9 Mar 12 12:28

Skomentuj