Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„samochody od windykatora”

komentarzy 7

Fraza „samochody od windykatora” albo „ruchomości od windykatora” dość często pojawia się jako zapytanie w wyszukiwarce. Wyprowadzam więc z błędu tych którzy nie mogą nic interesującego znaleźć po wpisaniu tego typu zapytań.

Ruchomości w tym samochody jak też nieruchomości można kupić nie od windykatora tylko od komornika. Tak naprawdę to windykator jest nikim (przeczytaj też: Windykator czy komornik – kto ma pierwszeństwo?). To komornik wyznacza i prowadzi licytację rzeczy a nie windykator. Owszem, windykator może we własnym zakresie publikować ogłoszenia o licytacjach tak jak ja na tym blogu gdy jakaś się szykuje. Są też specjalistyczne serwisy ogłoszeniowe poświęcone licytacjom.

Minusem tego typu ogłoszeń jest to że z reguły wie o nich wiele osób – potencjalnych licytantów i resztę sobie sam dopowiedz. Dlatego też jeśli szukasz okazji z licytacji komorniczej, to pytaj bezpośrednio u źródła czyli u komornika. Niektórzy z nich mają na swoich stronach internetowych działy poświęcone licytacjom a inni nie – jeszcze lepiej dla Ciebie – telefonuj więc do nich i pytaj. Dzwoń też (a może przede wszystkim) do komorników w niewielkich miejscowościach a nie tylko tych w dużych miastach (którzy mogą mieć wiele zapytań). Komornik sam z siebie (z urzędu) zazwyczaj kiepsko obwieszcza licytację – w lokalnej prasie, w gmachu sądu, urzędu gminy… Często więc możesz się okazać jedynym licytantem i kupić coś po cenie wywoławczej, bez licytowania.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

02/05/2011

Komentarze do '„samochody od windykatora”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„samochody od windykatora”'.

 1. A możesz napisać jak wygląda procedura licytacji komorniczej? Od początku – wycena przez biegłego… itd.

  Rex

  4 maja 11 09:29

 2. Pytasz o nieruchomość czy ruchomość – np. samochód?

  admin

  4 maja 11 09:30

 3. Rex,
  a nie lepiej przeczytać na początek KPC w części dot. lictacji komorniczych? ;- )

  gtz

  4 maja 11 09:49

 4. O, tak będzie najlepiej. Tu jest link do kpc: http://lex.pl/serwis/kodeksy/akty/64.43.296.htm – poczytaj o egzekucji.

  admin

  4 maja 11 09:53

 5. OK, poczytam 🙂 A chodzi mi o nieruchomość – mieszkanie. Wiem, że ją komornik licytuje, a nie znam dokładnie kolejności procedur itp. Interesuję się tą nieruchomością, bo może bym ją kupił…

  Rex

  4 maja 11 10:24

 6. A możesz powiedzieć jak wyceniają komornicy dany towar ? Tak po prostu czy np jeśli do spłacenia pozostanie 1000 zł za samochód to wystawia go np za 1000 zł

  Kino online

  4 maja 11 18:34

 7. Nie, wyznaczana jest wartość szacunkowa samochodu, czyli ile może faktycznie być wart. I na pierwszej licytacji cena wywoławcza wynosi 3/4 wartości szacunkowej a na drugiej licytacji (jak nikt nie kupi na pierwszej) to cena wywoławcza wynosi 1/2 wartości szacunkowej (tak, połowę, to nie pomyłka).

  admin

  4 maja 11 18:49

Skomentuj