Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Tylko nie do komornika

skomentuj

Bywają takie przypadki, w których ewentualna egzekucja komornicza zapewne okazałaby się bezskuteczna ponieważ dłużnik nie posiada żadnego majątku i wierzyciel o tym wie. W takim wypadku skierowanie zlecenia do preferującej przedsądowe działania firmy windykacyjnej może być jedynym sposobem na ściągnięcie długu.

Naprawdę ważne przy tym jest aby dług „nie otarł” się wcześniej o egzekucję komorniczą, bo w przeciwnym wypadku dłużnik będzie już ośmielony, hardy, „bo komornik nic mu nie zrobił”.

Niektóre firmy windykacyjne po mistrzowsku wykorzystują (nieuzasadniony) strach niektórych dłużników przed komornikiem o którym mają mgliste wyobrażenie, co może a czego nie może (przeczytaj: Czy bać się komornika). Do tego czasem media (jakby na zamówienie…) nakręcają ten nieuzasadniony strach, w artykułach i reportażach przedstawiając komorników jako bezwzględne bestie bliższe w swych metodach windykatorom niż funkcjonariuszom publicznym. Są to przypadki dłużników w których perswazja i umiarkowane (oby nie wykraczające poza prawo) straszenie mogą być jedynym skutecznym narzędziem windykacji.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

29/04/2011

kategoria: komornik

Skomentuj