Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

No skoro Pani nalega… Policzmy.

komentarze 2

Taki mail:

Proszę o przedstawienie oferty na ściągnięcie należności. Kwota ponad 44.000 zł. Posiadamy prawomocny wyrok, sprawa jeszcze nie została przekazana komornikowi. W razie pytań proszę o kontakt.

Już nie raz pisałem o tym, że jak ktoś uzyskał tytuł wykonawczy to aż prosi się aby skierować ów wraz z wnioskiem egzekucyjnym do komornika. Firmie windykacyjnej ewentualnie zlecamy przed skierowaniem sprawy do sądu. Albo po otrzymaniu od komornika informacji iż egzekucja jest bezskuteczna i będzie umorzona.

Jak Pani chce, to nie ma sprawy, zbajeruję Panią tak żebym ja mógł skierować sprawę do komornika ale że zapewne namierzymy majątek dłużnika. Tymczasem bez żadnego węszenia za majątkiem zdam się całkowicie na komornika, tak jak Pani mogłaby to uczynić jako wierzyciel. No, tylko zapłacę komornikowi w sumie z 200-250 zł. zaliczek, niech posprawdza w urzędach czy dłużnik ma majątek. Może się okazać, że ma np. samochód, mieszkanie, wysokie dochody, konto bankowe na którym są pieniądze). Nie kiwnę palcem prócz wysłania kilku pism do komornika i skasuję za to 15% prowizji od zapewne około 50 tys. zł. bo pewnie mniej więcej tyle wynosi ten dług z odsetkami. Czyli, 7,5 tysiąca złotych dla mnie, Pani kosztem. Nie ma sprawy możemy podpisać umowę.

Oczywiście wcale tak łatwo być nie musi i często nie jest, ale czy nie lepiej samej sprawdzić to najpierw, skoro już tyle czasu czekała Pani na prawomocny wyrok…

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

29/04/2011

kategoria: komornik

Komentarze do 'No skoro Pani nalega… Policzmy.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'No skoro Pani nalega… Policzmy.'.

  1. A za notarialną cesję i nowa klauzulę kto płaci?

    Lech

    29 Kwi 11 20:49

  2. Też ja ale to niewielkie pieniądze. Dawniej z kilka razy zdarzyło mi się że komornicy zaakceptowali moje wnioski egzekucyjne z klauzulami na cedentów plus umowa przelewu.

    admin

    30 Kwi 11 03:49

Skomentuj