Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„jak sprawdzić czy osoba ma komornika”

komentarze 4

Ktoś zapytał w wyszukiwarce – „jak sprawdzić czy osoba ma komornika”. No znam jednego takiego co dzwoni do komorników właściwych dla siedziby / miejsca zamieszkania dłużnika i kłamie że ma tytuł wykonawczy na dłużnika ale że słyszał (też kłamstwo) że są już przeciwko temu dłużnikowi prowadzone bezskuteczne egzekucje i czy to prawda. Często w takiej sytuacji w kancelarii komorniczej powiedzą czy prowadzą przeciwko takiemu dłużnikowi egzekucję, czy nie. Jednakże nie powinni takich informacji udzielać na telefon więc i nieładnie albo i bezprawnie jest pytać o to w formie takiej zakłamanej prowokacji. Fe, nieładnie!

Trzeba jednak brać pod uwagę iż wierzyciel ma prawo wyboru komornika na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Ja sam rzadko korzystam z tego prawa i kieruję sprawy do komorników najbliżej dłużnika ale niektórzy wybierają sobie komorników z innej miejscowości, powiatu czy nawet województwa niż siedziba /miejsce zamieszkania dłużnika.

Zapisz

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

29/04/2011

kategoria komornik

Komentarze do '„jak sprawdzić czy osoba ma komornika”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„jak sprawdzić czy osoba ma komornika”'.

 1. Raz jedna pani, jak się jej pytałem, czy dłużnik X to ma u nich egzekucję, czy u innych komorników w rewirze, to, nie chcąc mi powiedzieć „tak, u nas”, tajemniczym głosem powiedziała „może pan do nas składać wniosek” 🙂

  Lech

  29 Kwi 11 20:51

 2. Tak, w taki sposób też nieraz mi odpowiadają.

  admin

  30 Kwi 11 03:47

 3. No i nie odpowiedziałeś jak sprawdzić…

  rysio

  30 Kwi 11 16:36

 4. Odpowiedziałem. Inaczej nie da się sprawdzić tego.

  admin

  30 Kwi 11 16:48

Skomentuj