Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Znowu mnie zlekceważyli czyli leasing do licytacji.

komentarzy 5

Już kiedyś pisałem o podobnej sprawie we wpisie Przehandlowaliśmy leasing. A ostatnio znów – komornik zajął samochód a bank wezwał mnie do zwolnienia tegoż twierdząc że to ich pojazd tylko w leasingu u dłużnika (a propos, dobre leasingi są tutaj). Poprosiłem grzecznie o dowód w postaci choć kserokopii umowy ale mnie olali. Minął magiczny miesiąc w którym bank miał czas na to aby złożyć powództwo przeciwegzekucyjne, ba, minęły już dwa miesiące. I teraz leasing może zostać zlicytowany jeśli tylko zechcę, bo już za późno na powództwo z żądaniem zwolnienia pojazdu spod egzekucji. Już dzwonili dziś do mnie z tego banku i straszyli że skoro wiem iż jest to leasing to będą pozywać mnie o odszkodowanie gdy samochód zostanie zlicytowany.  Oczywiście mogą mi skoczyć z wszelkimi powództwami w tym zakresie i dobrze o tym wiedzą.

Jestem teraz jak ten cesarz na igrzyskach – po walce gladiatorów. Jeden mój gest i leasing zostanie przy banku albo pójdzie się je..ać a ja w ten sposób odzyskam dług. Gdyby z banku zadzwonili dzisiaj z prośbą a nie groźbą, to bym zwolnił im ten leasing ale skoro oni tak, to ja nie wiem… 🙂 Oj, dostanie po du…ie ktoś z ich działu prawnego chyba…

Komentarze do 'Znowu mnie zlekceważyli czyli leasing do licytacji.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Znowu mnie zlekceważyli czyli leasing do licytacji.'.

 1. Zgadzam się z autorem – powiem nawet, że gdyby zrezygnował w takiej sytuacji z licytacji, działałby na szkodę klienta i ten miałby pełne prawo do odszkodowania. Poza tym to nie wierzyciel licytuje tylko komornik 🙂

  Pjaj

  28 Kwi 11 at 21:06

 2. Ja bym ich jednak nie lekceważył. To że możesz prowadzić licytację to jedno, a to że świadomie wyrządzasz im szkodę to drugie. I jak ktoś się zaweźmie, to będzie nie wesoło.

  Mądry

  28 Kwi 11 at 20:11

 3. Nic nie mogą zrobić. Tę sprawę należało rozstrzygać wyłącznie w powództwie przeciwegzekucyjnym. To tak jakbyś się spóźnił ze złożeniem sprzeciwu od nakazu zapłaty. Przepadło.

  admin

  28 Kwi 11 at 20:17

 4. A ponadto niby skad masz wiedziec, ze bank mowil prawde? 😉

  PogromcaWspolnot

  28 Kwi 11 at 23:38

 5. Po prostu nie muszę teraz nic przyjmować w tej sprawie do wiadomości.

  admin

  29 Kwi 11 at 04:12

Skomentuj