Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Teraz to do komornika a później ewentualnie do prokuratury

skomentuj

Kolejny mail:

Jestem osoba fizyczna Zawarlem umowe z firma o wykonanie uslug remontowych – ocieplenia budynku Firma nie wywiazala sie z umowy Skierowalem sprawe do sadu.

Sad wydal nakaz zaplaty Jestem w posiadaniu nakazu zaplaty z klauzula wykonalności Prosze o info czy mozecie Panstwo zajac sie ta sprawa ? Kwota do odsyskania to ok 9 tys PLN Miejsce zamieszkania dluznika : … kolo Zywca Chetnie udziele dalszych informacji ew spotkam sie z przedstawicielem

Znaczy się zapewne chodzi o dług w postaci pobranych zaliczek. Jak już kiedyś gdzieś tu na tym blogu pisałem, gdy wierzyciel uzyskał tytuł wykonawczy to aż prosi się aby sprawę skierować najpierw do komornika a dopiero gdy ów długu nie odzyska to wtedy dać zlecenie firmie windykacyjnej. Z tym, że po bezskutecznej egzekucji komorniczej zgłosiłbym na Pana miejscu zawiadomienie o podejrzeniu wyłudzenia. Jak będzie Pan miał „szczęście” to okaże się że ten Pana dłużnik ma już np. wyrok w zawieszeniu za podobny przekręt – przestraszy się własnej recydywy i pieniądze odda. Chodzi o to że jak w okresie próby popełni podobne przestępstwo to sąd mu „odwiesi” wyrok w zawieszeniu. A jak jest do tej pory czysty to też warto spróbować postraszyć go zawiadomieniem. Nie chcę nikogo urazić, ale z praktyki mojej wiem iż dość często tacy „budowlańcy” już wcześniej weszli w konflikt z prawem dokonując wyłudzenia.

Nie od rzeczy byłoby też wpisać dłużnika do KRD ale to raczej jeżeli dłużnik jest przedsiębiorcą a nie „dorywczą złotą rączką” (choć to nie przeszkoda). To nic że nie jest Pan jako wierzyciel przedsiębiorcą. Fakt że dysponuje Pan już tytułem wykonawczym uprawnia i Pana do wpisania dłużnika do KRD.

kategoria: windykacja

Skomentuj