Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wyznaczam Panu dodatkowy termin do poinformowania mnie…

skomentuj

Nie pamiętam dokładnie i może coś popieprzyłem, ale tak to chyba było mniej więcej:

W związku z nieprzystąpieniem przez Pana do realizacji umowy zgodnie z ustalonym w niej terminem, niniejszym wyznaczam Panu dodatkowy siedmiodniowy termin do poinformowania mnie o terminie przystąpienia przez Pana do wykonania umowy, nie dłuższym niż czternaście dni. W przeciwnym wypadku uprawniony będę do odstąpienia umowy i żądania zwrotu wpłaconej Panu zaliczki.

Chodzi o to że kiedyś jak po raz pierwszy otrzymałem zlecenie windykacji zaliczki wpłaconej na wykonanie czegoś tam, to popełniłem błąd i od razu wezwałem do zapłaty a najpierw trzeba było postąpić jak wyżej – wysłać tego rodzaju pismo. Napisał mi je później prawnik ale już tego pisma nie mam (bo już pozwów nie piszę tylko piszą je dla mnie prawnicy). Mniej więcej jednak tak to chyba brzmiało jak wyżej.

Jeżeli w takiej sytuacji umowy nie wypowiesz i od razu wezwiesz do zapłaty a później złożysz w sądzie pozew, to sąd Ci powie żebyś spadał, odeśle Cię z kwitkiem. Może być też tak, że wykonawca po wyznaczeniu mu przez Ciebie dodatkowego terminu jednak przystąpi do wykonania umowy czyli zanim ten dodatkowy termin nie minie, lepiej nie nagrywaj sobie innego wykonawcy i niech nie zaczyna roboty którą miał zrobić ten pierwszy.

Coś jednak słyszałem czy czytałem, że gdy wykonawca chyba już długo (jak długo?) opóźnia się z przystąpieniem do wykonania umowy to nie trzeba wyznaczać dodatkowego terminu tylko od razu można odstąpić od umowy. Musicie jednak to sobie sprawdzić, mnie się już nie chce.

Zapisz

Zapisz

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

26/04/2011

kategoria umowy

Skomentuj