Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Po bezskutecznej egzekucji

komentarze 4

I tradycyjnie już, mail od potencjalnego klienta:

Po zapoznaniu się z ofertą Waszej firmy zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w odzyskaniu należności na mocy prawomocnych wyroków Sądu.

Egzekucja komornicza w 2005 r. była bezskuteczna. Komornik odzyskał tylko 311,68 zł.

Główny dłużnik … przez pewien okres dokonywał niewielkich wpłat, pokrywając w ten sposób kwotę 3511,68 zł. Ostatniej wpłaty (50 zł) dokonał 13 lutego 2008 r. Od tego czasu nie daje o sobie znać.

Drugi dłużnik, solidarny, …, według wykazów majątku również nie posiada niczego. Wiem jednak, że posiada jakieś udziały i pracuje w firmie budowlanej zarejestrowanej na swojego ojca (w Pobiedziskach).

Zdaję sobie sprawę, że po tak długim czasie wiele mogło się zmienić w życiu obu panów i odzyskanie długu może być bezskuteczne. Tym nie mniej Państwa oferta jest na tyle interesująca, że pozwoliłem sobie mieć nadzieję, że jednak jeszcze nie wszystko przepadło.

W załączeniu przesyłam 11 plików pdf, zawierających zeskanowane dokumenty; wyroki, wykazy majątku oraz inne informacje, które mogą okazać się przydatne. Jeżeli czegoś zapomniałem – przepraszam. Z przyjemnością uzupełnię wszystko co ode mnie zależy i udzielę innych potrzebnych informacji.

Na Pana miejscu samodzielnie ponownie złożyłbym wniosek egzekucyjny do komornika. Na przykład ten który pracuje u ojca – niech wie że Pan o nim pamięta a odsetki od długu rosną czego dowie się w piśmie od komornika. Kiedyś może otrzyma spadek od rodziców który będzie można zająć w egzekucji. Niektórzy z takich dłużników myślą, że po bezskutecznej egzekucji wierzyciel odpuści już i czekają aż minie 10 lat i dług się przedawni. Może rozczaruje go Pan i zdeprymuje kierując znów wniosek egzekucyjny do komornika i postanowi dług spłacać / spłacić. Przy okazji, składając po tych kilku latach ponownie wniosek egzekucyjny, przerwie Pan i wznowi bieg przedawnienia w zakresie tej wierzytelności. Od dawna też moim zdaniem powinni obaj wisieć w rejestrze długów oraz w internecie – na giełdzie wierzytelności zaindeksowanej przez wyszukiwarkę Google. To, że np. jeden z drugim działają teraz nieoficjalnie nie oznacza że nie zależy im na reputacji finansowej, rzetelności. Poza tym, upubliczniając zadłużenie Pańskiego dłużnika, może Pan też legalnie zaszkodzić jego ojcu jako przedsiębiorcy który zapewne nosi to samo nazwisko i działa w tej samej miejscowości co synek – dłużnik.

Zapisz

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

26/04/2011

kategoria: komornik

Komentarze do 'Po bezskutecznej egzekucji'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Po bezskutecznej egzekucji'.

 1. A właśnie mam takie pytanko – jak zrobić, by dług się nie przedawnił po tych 10 latach ? Z tekstu wynika, że trzeba złożyć ponownie wniosek egzekucyjny mimo wcześniej bezskutecznej egzekucji, tak ?

  rysio

  26 Kwi 11 14:16

 2. Tak, wystarczy że ponownie złożysz wniosek egzekucyjny u komornika i zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne. Przedawnienie się „wyzeruje” a zacznie biec ponownie od zera dopiero wówczas gdy egzekucja zostanie znów umorzona.

  admin

  26 Kwi 11 14:20

 3. Czyli gdy zostanie umorzona to dług dostaje ważność 10 lat, tak ?

  rysio

  26 Kwi 11 20:16

 4. Tak.

  admin

  26 Kwi 11 21:02

Skomentuj