Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

On po 500 zł. chce spłacać. Trochę późno i za niskie raty…

komentarze 4

Takie pismo od dłużnika po tym jak otrzymał nakaz zapłaty.

No, tylko że tak – ja wiem, że Pan zarabia netto około 3000 zł. i chyba nie ma Pan innych długów a Pan mi chce po 500 zł. spłacać miesięcznie. A o spłacaniu w ratach to Pan mówił jeszcze jak Pan przedsądowe wezwanie do zapłaty otrzymał czyli z pół roku temu. I nic… Kilka dni temu otrzymałem od Pana na moje firmowe konto pierwszą ratę – 500 zł. Zaliczam ją na pokrycie kosztów procesu z czego i tak pozostaje jeszcze do zapłaty około 1000 zł. plus 10.000 zł. należności głównej (nie licząc odsetek). Czyli ta według Pana „dość szybka spłata zadłużenia”  trwać będzie w proponowanym przez Pana tempie … 22 miesiące, czyli bardziej obrazowo ujmując – rok i dziesięć miesięcy albo jeszcze inaczej – dwa lata bez dwóch miesięcy.

Panie, w co Pan grasz?

Przecież za kilka miesięcy przy takim tempie klient zdenerwuje się i wypowie mi umowę. Trzeba było zacząć spłacać po otrzymaniu wezwania, licząc na to przez chyba trzy miesiące nie kierowałem pozwu. Wy dłużnicy, zachowujecie się często jak lekkomyślne, niesłowne dzieci i jeszcze macie pretensje do windykatora że ten nabija Wam kosztów procesowych i egzekucyjnych; jak Pan pamięta „opieprzył” mnie Pan w rozmowie o której Pan wspomina, za to że uzyskaliśmy nakaz zapłaty.

Może myślał Pan, że ja jako windykator będę do Pana wydzwaniał, ponaglał Pana, bo Pan tak słyszał, że tak działają firmy windykacyjne. A ja tak nie działam, nie mam na to czasu ani chęci, nie lubię się prosić.

Zapisz

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

25/04/2011

kategoria: zadłużenie

Komentarze do 'On po 500 zł. chce spłacać. Trochę późno i za niskie raty…'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'On po 500 zł. chce spłacać. Trochę późno i za niskie raty…'.

 1. „Wy dłużnicy, zachowujecie się często jak lekkomyślne,niesłowne dzieci ”

  Też mam takiego (jako wierzyciel). Zaliczkę wzięło się chętnie, ale z oddaniem gorzej …

  kjonca

  25 Kwi 11 12:24

 2. Moim zdaniem lepszy rydz niż nic. W końcu Ci odda kasę i klient też ją będzie miał więc nie wiem po co tak się stawiać.

  rysio

  25 Kwi 11 17:31

 3. Złożę do komornika wniosek egzekucyjny to odzyskam dług w przybliżeniu trzy razy szybciej z jego pensji. Prawomocny nakaz zapłaty adwokat otrzyma w ciągu kilku, kilkunastu dni zapewne. W rozmowie telefonicznej z dłużnikiem nie powiedziałem „nie” na jego propozycję spłaty w ratach żeby mi nie wniósł zarzutów od nakazu zapłaty.

  admin

  25 Kwi 11 18:13

 4. Faktycznie, jak dzieci…

  PogromcaWspolnot

  26 Kwi 11 07:31

Skomentuj