Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy komornik może korzystać z wywiadu gospodarczego”

komentarze 2

Ktoś zapytał w wyszukiwarce: „czy komornik może korzystać z wywiadu gospodarczego”. Pewnie że może, ale zazwyczaj komornicy nie korzystają z wywiadu gospodarczego, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Podobno niektórzy z nich mają jakieś nieformalne dojścia, ale akurat jak chodzi o komornika to nie musi się „czaić” ze sprawdzaniem. Wysyła oficjalne zapytania i muszą mu odpowiedzieć.

Jeśli już to prędzej wierzyciel powinien wynająć detektywa do ustalenia majątku dłużnika ale z tym proponowałbym zaczekać do czasu jak komornik uzyska odpowiedzi na zapytania o majątek dłużnika i dotyczące zatrudnienia, wierzytelności (w tym kont bankowych) nieruchomości, pojazdów… Jednak z tym wywiadem gospodarczym to różnie bywa, może być i tak że wywiadownia albo raczej „wywiadownia” skasuje za usługę a nawet palcem nie kiwnie aby coś ustalić i w raporcie po prostu napisze, że dłużnik majątku nie posiada. Albo bezpieczniej „nie ustalono składników majątkowych dłużnika”. Można jednak sprawdzić wywiadownię, przeczytaj: „jak sprawdzić wywiadownię gospodarczą”.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

22/04/2011

kategoria komornik

Komentarze do '„czy komornik może korzystać z wywiadu gospodarczego”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy komornik może korzystać z wywiadu gospodarczego”'.

 1. hehe…
  U mnie często jest tak, że zanim podpiszę umowę z klientem, to wcześniej sam mi wyśpiewa gdzie ma swoje nieruchomości. Wtedy sobie to skrzętnie notuję. Jak nie zapłaci FV, to wiem z co będę mógł szybko wskazać komornikowi do zajęcia, a potem licytacja… lub przejęcie za wierzytelność ;- )

  gtz

  22 Kwi 11 20:51

 2. Wielu komorników ma już dostęp do centralnej ewidencji ksiąg wieczystych czyli znajdą nieruchomość dłużnika gdziekolwiek ją posiada. Z tym że nie jestem pewien czy już wszystkie księgi otrzymały swoją elektroniczną wersję, może jeszcze nie wszystkie. Po drugie jednakże to nie wszystkie nieruchomości mają założoną księgę wieczystą w ogóle. Przynajmniej ze dwa, trzy lata temu tak było że nie każda nieruchomość miała KW.

  admin

  23 Kwi 11 17:59

Skomentuj