Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Działalność gospodarcza już tylko na czarno a windykacja

skomentuj

Taki mail:

Dysponuję prawomocnym nakazem płatniczym wobec dłużnika z klauzulą wykonalności. Kwota długo wynosi ok. 41.000 zł + ustawowe odsetki.

W styczniu mój adwokat przekazał dług do egzekucji komornikowi z Bytomia (dłużnik jest z Bytomia).

Niestety, otrzymałem obecnie od komornika informację, że egzekucja jest bezskuteczna – wg ustaleń komornika dłużnik pomimo zarejestrowanej działalności gospodarczej nie płaci składek ZUS, nie wykazuje również wg US dochodów. A od znajomych dowiedziałem się, że jest też zadłużony w jakich lichwiarskich firmach pożyczkowych w Bytomiu. Adres zarejestrowania działalności przez dłuznika jest tylko adresem jego zameldowania stałego, natomiast nie mieszka pod tym adresem, jak również nie jest właścicielem lokalu.

Dłużnikiem jest osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą (firma usługowo-budowlana).

Czy jest możliwość przekazania Państwu tej wierzytelności do windykacji i jakie byłyby ewentualne koszty.

Często tak jest że dłużnik działalności już nie prowadzi ale w urzędzie miasta albo gminy czy nawet w Regon dalej  figuruje jako przedsiębiorca Przy okazji, niezłe kredyty dla firm są tutaj). Po prostu nie chce się dłużnikowi jej wyrejestrowywać, zawieszać. Aliści często dalej parają się taką lub inną branżą ale już na czarno. Ostatnio kolega szykuje takie przedsięwzięcie, że kupił dług takiego typa co komornik nie może od niego ściągnąć kasy ale który dalej para się usługami remontowo-budowlanymi. Kolega zamówi u niego instalację kominka i remont. I jak przyjdzie do zapłaty za usługę, to zamiast gotówki dokona kompensaty z kupionym długiem tego typa – wykonawcy. Typ pomimo sytuacji jest podobno solidnym i dobrym fachowcem. Jak się dowiem jak to się zakończyło, to napiszę. Moim zdaniem w jego przypadku nie trzeba aż takich cyrków, bo stopniowe  rozwieszanie w dzielnicy plakatów z info o zadłużeniu spowodowałoby zapłatę w podskokach. Dłużnik – „Pan Władeczek” cieszy się naprawdę dobrą opinią jako fachowiec a aparycję, fizjognomię, wyraz twarzy ma taki, że w życiu byście nie pomyśleli że ma długi.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

21/04/2011

kategoria dłużnicy

Skomentuj