Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„banki z komornikiem”

skomentuj

Jak w tytule, ktoś szukał w internecie „banków z komornikiem”. Zapewne chodziło mu o banki które udzielają kredytów nawet jeżeli przeciwko kredytobiorcy toczy się komornicze postępowanie egzekucyjne. Moim zdaniem, żaden bank nie udzieli kredytu w takiej sytuacji gdy będzie o tym wiedział. A czy bank dowie się o tym że kredytobiorce ściga komornik?

Moim zdaniem dowie się o tym i to nawet jeśli będzie to egzekucja dotycząca długu nie bankowego a dłużnik nie będzie figurował w żadnym rejestrze dłużników. Chodzi o to że bank z całą pewnością zażąda od klienta zaświadczenia albo oświadczenia o dochodach a te (wynagrodzenie) ani chybi będzie w takiej sytuacji zajęte przez komornika. I będzie jasno widać (także w przypadku oświadczenia bo wtedy bank żąda potwierdzeń przelewów na konto)  że kredytobiorca otrzymuje na rękę jedynie płacę minimalną (bo tę musi komornik pozostawić dłużnikowi). A jak chodzi o zaświadczenie o dochodach od pracodawcy, to bodaj znajduje się w takim informacja, że pensja jest zajęta przez komornika.

Jak chodzi więc o „banki z komornikiem”, „banki dla zadłużonych” tudzież „banki bez BIK” to moim zdaniem szkoda tracić czas na szukanie takich banków. Pozostają wtedy do dyspozycji tylko parabanki i oferty pożyczek takie jak tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

21/04/2011

Skomentuj