Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy bank powiadamia o zajęciu konta przez komornika”

komentarzy 5

Też niezłe: „czy bank powiadamia o zajęciu konta przez komornika” – ktoś wpisał w wyszukiwarce. Otóż tak, powiadamia – logujesz się na swoje konto firmowe (albo na konto osobiste) a tu ni ch..ja – zero kasy, a jak było jej więcej niż dług wynosił to masz saldo obniżone o wartość ściągniętego długu. Ludzie…

A tak w ogóle, to powiadomi Cię o zajęciu konta sam komornik , dając Ci „szansę” na wycofanie środków zanim bank je zablokuje. Jednak nie korzystaj z tej szansy bo to kryminalna sprawa.  Chodzi o to że … a zresztą, tu już pisałem o tym: Komornik daje fory dłużnikowi, czyli zajęcie rachunku bankowego. Tym niemniej, jakbyś chciał zmienić konto 😉 to dobre oferty kont osobistych masz tutaj a kont firmowych tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 5 Ocena średnia: 4.4]

18/04/2011

Komentarze do '„czy bank powiadamia o zajęciu konta przez komornika”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy bank powiadamia o zajęciu konta przez komornika”'.

 1. Pytanie za 100 punktow: czy komornik sciagnie kase, jesli na koncie nie ma kasy, a dluznik ma umowe o debet w koncie?

  PogromcaWspolnot

  18 Kwi 11 21:48

 2. Z tego co kiedyś się dowiadywałem, komornik może zająć np. prywatną pożyczkę która zostaje udzielona dłużnikowi. Jeżeli tak, to może i z przyznanego debetu też może sciągnąć pieniądze, ale nie wiem.

  admin

  19 Kwi 11 04:18

 3. Jeżeli jest uruchomiona linia kredytowa w koncie, to komornik ściągnie z niej pieniądze. Doświadczył tego mój znajomy…

  Rex

  20 Kwi 11 20:30

 4. Do tego mądrali co się wymądrza nt.dłużników.
  A co ma zrobić „dłużnik” ubrany w fałszywy dług?
  Bank ma psi obowiązek zablokować żądanie komornika jeżeli dane do przelewu są nieprawidłowe, a właściciel informuje o przekręcie. A cóż to panie „mecenasie”, komornik to Bóg? Podaj pesel to Cię tak urządzę w fikcyjny dług, że przy pomocy e-sądu będziesz cieniutko spiewał przez ruski miesiąc.

  Andrzej G.

  20 Paź 17 18:24

 5. „jeżeli dane do przelewu są nieprawidłowe” – jakie dane do przelewu, o czym Ty piszesz? Bank nie rozpatruje zasadności zajęcia tyko zajmuje zgodnie z poleceniem komornika.

  Tak mnie „urządzisz”, że wniosę sprzeciw od nakazu zapłaty i poniesiesz tego koszty a dodatkowo sprawę karną Ci założę

  admin

  20 Paź 17 19:04

Skomentuj