Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Już dwa lata miga się od procesu. I chyba dalej wyłudza.

komentarze 2

O tym typie pisałem już w wątku „podnieść w powietrze” czy „podnieść do powietrza” i w wątku A z pięćdziesiąt podpisów in blanco. Ja pier…lę… i wreszcie w wątku Jak to możliwe?

A  w piątek dzwoni do mnie klient – pokrzywdzony (jeden z co najmniej kilkudziesięciu pokrzywdzonych) i mówi że znów rozprawa nie odbyła się. Oskarżony znów przysłał zwolnienie lekarskie. Na rozprawę nie może przyjść ale szpanować kolejną nową furą kupioną (na matkę) za wyłudzone pieniądze to ma zdrowie jak i chodzić na siłownię też. Ponadto, tak z raz na miesiąc dzwonią do mnie kolejne osoby pytając o niego i twierdząc że też zostały przez niego oszukane. Umieściłem bowiem typa jako dłużnika w internecie, pod pozorem zamiaru sprzedania jego długu. Czyli, reasumując:– Wypierd…lił kilkadziesiąt osób na może i milion zeta w sumie jak nie lepiej. Rozmiar wyłudzeń nie chwaląc się ujawniłem ja wysyłając około chyba tysiąca e-maili ostrzegawczych – mobilizujących do firm w miejscowości w której mieszka i wyłudza. Spowodowało to lawinę zawiadomień do prokuratury / na policję.

– Zamknęli go w areszcie na 3 miesiące, do wszystkiego się poprzyznawał to go wypuścili… Skierowali do sądu akt oskarżenia. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

– Ch…j po wyjściu z aresztu dalej wyłudza. Zaiste było to nie do przewidzenia 🙂

– Rozprawy kilkakrotnie nie odbyły się bo on „leczy się na głowę” teraz i przysyła zwolnienia od biegłego sądowego… Już dwa lata nie może odbyć się rozprawa.

Niech żyje państwo prawa!

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

17/04/2011

kategoria: wyłudzenie

Komentarze do 'Już dwa lata miga się od procesu. I chyba dalej wyłudza.'

Subscribe to comments with RSS

  1. hahaha : D

    gtz

    17 Kwi 11 12:34

  2. W takich przypadkach naprawdę by się przydały niestandardowe sposoby egzekucji długu 🙂 Tylko że jak facet za wyłudzone pieniądze sobie nakupował różnych dóbr doczesnych to nawet nie będzie co z niego ściągnąć (co, zabierzesz mu samochód i sprzedasz?!)

    KamilR

    17 Kwi 11 21:35

Skomentuj