Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczka prywatna na rozkręcenie interesu

komentarze 2

I taki mail:

Kilka lat temu pożyczyłem znajomemu 50000 złotych na rozkręcenie interesu. Niestety projekt nie powiódł się a ja do tej pory nie odzyskałem swoich pieniędzy. Osoba o której mowa wyjechała do Austrii. Mam z nią kontakt telefoniczny, wiem gdzie przebywa oraz jestem w posiadaniu notatki napisanej przez niego, w której potwierdza fakt pożyczki. Czy istnieje jakakolwiek szansa na odzyskanie tych pieniędzy i czy Wasza firma ewentualnie by się moja sprawa zajęła.

Trzeba było brać przykład z banków. Który da kredyt na rozkręcenie interesu czyli dla nowej firmy, bez zabezpieczenia? Z tego co wiem, to żaden. No co prawda Idea Bank twierdzi że oferuje taki kredyt dla nowych firm na oświadczenie i bez zabezpieczenia ale ja osobiście nie sprawdzałem.

A może zostawiła w Polsce np. mieszkanie, to można by uzyskać tytuł wykonawczy i skierować egzekucję do nieruchomości, jej obecność tj. dłużnika, nie jest wymagana w tym celu. A jak nie to najlepiej skontaktować się z jakąś kancelaria prawną / adwokacka działającą w Austrii, niech uzyska tytuł wykonawczy i niech austriacki komornik zajmie się egzekucją długu.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

14/04/2011

kategoria: pożyczki prywatne

Komentarze do 'Pożyczka prywatna na rozkręcenie interesu'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Pożyczka prywatna na rozkręcenie interesu'.

  1. też chyba można skorzystać z europejskiego nakazu zapłaty, koszt to chyba 60 zł

    Szafixon

    19 Kwi 11 09:49

  2. Nie wiem, ale wydaje mi się że koszt (tak jak i w przypadku polskiego nakazu zapłaty) powinien być zależny od wartości przedmiotu sporu czyli kwoty której zapłaty się dochodzi.

    admin

    19 Kwi 11 14:16

Skomentuj