Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Mówiły jaskółki, że niedobre są spółki

skomentuj

Taki liścik:

Proszę o kontakt na tel …. Nazywam sie …  mam problem z byłym wspólnikiem sc. Razem mieliśmy dług ok 36000 zł. Ja spłaciłem wcześniej ok 20000 zł, a on nic. W tej chwili dostałem od komornika dokumenty o windykacji. Oczywiście rozumiem jak jest z długiem spółki cywilnej, ale on chyba nic nie zamierza spłacić. W tej chwili z odsetkami jest 34000 zł mimo spłaty mojej części jeszcze przed sprawą i kosztami egzekucyjnymi. Czy jest szansa mi POMÓC ponieważ przez niego jestem na chwilę obecną spłacać ok 400 zł miesiecznie, ale mam nadzieję, że nie będę spłacał całości tego długu.

Niestety, ale Pan może ściągać od byłego wspólnika połowę tego co już Pan spłacił a nie tego co Pan przewiduje że będzie musiał zapłacić (bo on się miga). Może Pan ewentualnie grzecznie prosić wierzyciela, żeby skierował egzekucję także przeciwko wspólnikowi i jak Pan ma wiedzę o jakimś jego koncie osobistym ze środkami na tymże  czy innym konkretnym jego mieniu, to wskazać je wierzycielowi aby  z kolei wskazał je komornikowi. Jednak wierzyciel nie musi Pana posłuchać.

W przypadku byłych wspólników to dość często jest tak, że jeden ma oficjalnie coś na siebie a drugi już nie i ten pierwszy musi cały dług spłacić a później nie może odzyskać połowy od tego drugiego.

Temat podobny: Odzyskanie pieniędzy od wspólnika

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

14/04/2011

kategoria: biznes

Skomentuj