Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Jak sprawdzić, czy ma się komornika?

komentarzy 6

Takie rozbrajające zapytanie ktoś wpisał w wyszukiwarce internetowej i trafił na tego bloga. Domyślam się, że nie chodzi o sprawdzenie „czy ma się komornika w rodzinie” lecz czy komornik wszczął postępowanie egzekucyjne przeciwko pytającemu.

Odpowiedź jest prosta, nie musisz nic sprawdzać, bo jak już „masz komornika” to dowiesz się o tym niebawem. Komornik informuje dłużnika o dokonaniu każdej czynności egzekucyjnej albo po prostu przychodzi do domu, to taka niespodzianka, i zajmuje sprzęty. Jeżeli np. zajmie Ci konto, to jeśli nie jest kumaty, to otrzymasz najpierw odpis zajęcia konta a dopiero później bank to zajęcie zrealizuje. Jak komornik myślący jest, to będzie odwrotnie. Przy okazji, dobre konta osobiste masz tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 19 Ocena średnia: 4.2]

11/04/2011

kategoria: komornik

Komentarze do 'Jak sprawdzić, czy ma się komornika?'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Jak sprawdzić, czy ma się komornika?'.

 1. Zagadnienie wcale nie jest bez znaczenia 🙂
  Interpretując bowiem dosłownie przepisy kodeksu postępowania cywilnego należy dojść do wniosku, że jakakolwiek czynność egzekucyjna może być podjęta dopiero po zawiadomieniu dłużnika o wszczęciu egzekucji. W jednej ze spraw spotkałem się nawet z uchyleniem zajęcia rachunku bankowego, które zostało wysłane pocztą jednocześnie do banku oraz do dłużnika wraz z zawiadomieniem o wszczęciu egzekucji. Sąd uznał, że najpierw trzeba było wysłać zawiadomienie, a dopiero po jego odebraniu można było zajmować rachunek. Osobiście się z tym poglądem zdecydowanie nie zgadzam, ale trzeba mieć świadomość, że takie niespodzianki mogą się zdarzyć.

  Pjaj

  11 Kwi 11 07:00

 2. Jeśli mnie pamięć nie myli to we wszystkich moich sprawach dłużnicy otrzymują zawiadomienie o wszczęciu egzekucji wraz z odpisem zajęcia rachunku tudzież wierzytelności itp.

  Różnie bywa w przypadku wysyłki kilku pism jednocześnie. Niektórzy komornicy wysyłają każde pismo w tym samym czasie osobną przesyłką a inni wszystkie pisma w jednej. Jednak może dłużnikowi zawsze wysyłają w osobnych, nie wiem.

  Jak o mnie chodzi to dla świętego spokoju też wysyłam przedsądowe wezwanie i zapowiedź umieszczenia w KRD w dwóch osobnych przesyłkach choć nieraz korci mnie aby wysyłać w jednej. Jednak dłużnik mógłby podnieść zarzut że otrzymał tylko jedno pismo.

  admin

  11 Kwi 11 07:22

 3. Pytanie nie jest rozbrajające.
  Nie było mnie kilka lat w Polsce, wracam a tu w skrzynce kilkadziesiąt poleconych.
  Skąd niby mam wiedzieć czy jeden z nich nie jest od komornika?

  CzyDluznik

  15 Lut 12 00:31

 4. Masz chyba na myśli awiza w skrzynce. Jeżeli komornik działa(ł) to możliwe, że masz też w skrzynce wezwanie od niego do stawienia się w kancelarii, które zostawił Ci gdy przyszedł do Ciebie „na kawę” 😉 i nikt mu nie otworzył.

  admin

  15 Lut 12 05:05

 5. Witam mam pytanie, pracodawca nie zaplacil mi ponad 10tys
  sad przyznal mi raacje i mam wykaz sadowy o jego winie ale komornik nie ma z czego sciagnac, bo byly pracodawca przepisal firme na swoja corke. co mam robic jak odzyskac swoje pieniadze.

  Igor

  25 Sty 14 15:36

 6. Jeżeli przepisał majątek gdy już był Twoim dłużnikiem, to można skorzystać ze skargi pauliańskiej – mówiąc potocznie, unieważnić darowiznę przez co on znów będzie właścicielem i będziesz mógł prowadzić egzekucję z tego majątku.

  admin

  25 Sty 14 18:38

Skomentuj