Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Przelał dziesięć razy tyle co miał przelać

komentarzy 7

Kolejny mail:

Witam, mam pytanie odnosnie zle wykonanego przelewu, zamiast 1377.36 przelalem 11377.36. Co w takiej sytuacji robic ? Zaznacze ze przelew zostal wyslany 11 wrzesnia 2010 r. Czy jest jakakolwiek szansa na odzyskanie nadplaconych pieniedzy. Odbiorca pieniedzy nie odpowiada na sms, e-mail, listy z prosba o zwrot nadplaconych pieniedzy. Prosze o pomoc

Nie pozostaje nic innego jak pozwać beneficjenta o zwrot pieniędzy, jako podstawę przyjmując bezpodstawne wzbogacenie się. Ja zawsze sprawdzam – zerkam ze trzy razy, czy aby nie wpisałem w przelewie omyłkowo za wysokiej kwoty, zanim zrealizuję przelew przez internet. Trzeba też wiedzieć że wyrok nakazujący zwrot pieniędzy to jeszcze nie same pieniądze; dłużnik może nie mieć dochodów, majątku i w takiej sytuacji pieniędzy nie odzyskasz. Będziesz mógł jednak oprawić wyrok w ramki, powiesić na ścianie i jak ktoś przyjdzie do Ciebie w gości, to będziesz mógł chwalić się wskazując na wyrok, że nie odpuszczasz i walczysz o swoje… I że Ty go jeszcze dopadniesz, za rok zdemontujesz ramki i ponownie puścisz wyrok do komornika wraz z wnioskiem egzekucyjnym.

A, jeszcze jest inna opcja, owszem, wyrok można zamienić na pieniądze, sprzedając dług. Po bezskutecznej egzekucji możesz ogłosić się ze sprzedażą tego długu. Myślę że jak dobrze pójdzie to znajdziesz nabywce który zapłaci Ci za niego 20%-30% wartości. Nie martw się Pan więc.

Przeczytaj też: Omyłkowa wpłata niezwrócona, co zrobi radca prawny?

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

06/04/2011

kategoria: depozyty bankowe

Komentarze do 'Przelał dziesięć razy tyle co miał przelać'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Przelał dziesięć razy tyle co miał przelać'.

 1. Płacę złotem za kontakt do osoby skupującej długi po bezskutecznej egzekucji za 20-30%! 🙂

  kolega po fachu

  6 Kwi 11 08:06

 2. Żaden sąd nie kupi w takim wypadku 409 – takie opowiadania to miejskie legendy. Sąd bada, czy wzbogacony sprawdził, skąd wpłynęły do niego pieniądze, jeśli po źródle nie mógł spodziewać się takiej wpłaty, nie uwzględni jego wyjaśnień.

  Sprawa zresztą jest tutaj tak oczywista, że wydanie tych pieniędzy będzie ewidentnym przywłaszczeniem. Jeśli więc nie odda, polecam postępowanie karne.

  Pjaj

  6 Kwi 11 11:18

 3. Jest jeszcze jedna opcja – art. 409 ust. 1. Gość może powiedzieć, że spodziewał się większego przelewu i przepuścił kasę na alkohol i prostytutki, oczywiście w dobrej wierze, a teraz nie jest już „wzbogacony” i de facto można mu skoczyć 🙂

  KamilR

  6 Kwi 11 10:32

 4. Tak, słyszałem o takiej opcji ale bardzo ogólnie.

  admin

  6 Kwi 11 10:56

 5. Tak też mi się zdawało, że to zbyt łatwe byłoby w takiej sytuacji.

  admin

  6 Kwi 11 13:29

 6. Ale jak udowodni że miał przelać 0,1x tej kwoty ?

  koko

  6 Kwi 11 15:52

 7. Zapewne jest jakaś umowa albo faktura z której wynika że taką kwotę miał przelać.

  admin

  6 Kwi 11 15:56

Skomentuj