Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kredyt na siebie dla kogoś, żyrowanie… Najpierw pomyśl.

skomentuj

I kolejny mail:

Nazywam sie …, jestem z Zielonej Góry, wraz z mężem mamy problem z naszymi dłużnikami. Wzięli kredyt a my im pomogliśmy i oczywiście po kilku latach to do nas zapukał komornik.

Spłaciliśmy cały dług wraz z odsetkami i wystapilismy do sądu aby dłużnicy zwrócili nam pieniądze. Sprawe wygralismy lecz komornik nie jest w stanie wyegzekwowac pieniędzy ponieważ nie pracuja tutaj w Polsce, aktualnie mieszkaja w Anglii lecz wiemy że pieniądze swoje posiadają i bardzo często są w Polsce w Zielonej Górze.

Załączam dokumenty potwierdzające wygrana sprawe w sądzie i całą kwotę pieniężną oraz dokumenty od komornika. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Ludzie, trzeba trochę pomyśleć. Jeżeli ktoś prosi Cię o to abyś wzięła kredyt dla niego to najczęściej oznacza że sam  nie ma zdolności kredytowej wymaganej przez banki, może nie ma żadnego majątku oficjalnie – mienia które mogłoby stanowić zabezpieczenie kredytu. Tak samo gdy prosi Cię ktoś o poręczenie. W obu przypadkach przecież nie trudno wygłówkować, że istnieje duże prawdopodobieństwo iż to Ty będziesz musiała spłacić kredyt a gdy następnie będziesz chciała odzyskać spłacone pieniądze od niego, to  finał będzie taki jak opisany w mailu. Niektórzy z takich wierzycieli w takiej sytuacji składają zawiadomienia do prokuratury o wyłudzeniu, ale zwykle nic im to nie daje i w tym wypadku nie ma się co dziwić, gdy prokurator umarza dochodzenie albo odmawia wszczęcia postępowania. Albowiem skoro ktoś prosi Cię o podżyrowanie kredytu albo abyś wzięła kredyt na siebie dla niego to Ty powinnaś zdawać sobie sprawę z tego że jego sytuacja finansowa jest kiepska i może kredytu nie spłacić. Czyli, moim zdaniem nie zachodzi w takim przypadku przesłanka w postaci wprowadzenia Cię w błąd przez dłużnika a to jest warunek zaistnienia oszustwa.

Kwiecień 5th, 2011 at 3:50 am

kategoria: żyrant

Skomentuj