Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czy są inne pożyczki niż Provident…

skomentuj

„czy są inne pożyczki niż provident” – ktoś wpisał w Google taką frazę i jakoś trafił na mojego bloga. Oczywiście że są inne pożyczki, co za pytanie… Przede wszystkim, ktoś kto ma zdolność kredytową nie powinien brać pożyczki Provident ani jakiejkolwiek innej „bez BIK” pozabankowej tylko powinien wziąć pożyczkę w banku. Będzie go kosztować znacznie taniej.

Być może osoba która zadała to pytanie miała na myśli inne pożyczki pozabankowe, bez BIK, dla zadłużonych. Tak są inne pożyczki ale nie uważam, aby pożyczka Provident była od nich droższa, ona jest po prostu najbardziej znana. Jedno jest pewne – jest przyznawana, bez oszukiwania, bez naciągania na sms-y za kilkadziesiąt złotych (niby wnioski takie), bez wpłacania zaliczek np. 1000 zł. – i nic, ani zaliczki ani pożyczki… i o takich przypadkach słyszałem, a jakże. Mamią klientów a raczej ofiary zaskakująco niskim oprocentowaniem, poniżej 10% na przykład.

P.S. Aha, w przypadku niespłaconej pożyczki Provident raczej odpada moim zdaniem windykacja z wejściem osiłków. To zbyt poważna firma, międzynarodowa. Natomiast jakieś szemrane firemki pożyczkowe – różnie może być.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

02/04/2011

Skomentuj