Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Ponowne wydanie tytułu – nie tak łatwo

komentarze 3

Jakiś czas temu popełniłem wpis o tym iż poczta / komornik zgubili tytuł wykonawczy i muszę wystąpić po nowy. Wpis – Polecone też giną. Nie dociekam, marsz po nowy tytuł. Myślałem, że sąd przyśle mi nowy, ale gdzie tam, wezwał mnie do stawienia się w celu przesłuchania mnie. Pisemko:

Klient zniecierpliwiony, „pogania” mnie zapowiedziami wypowiedzenia umowy i zlecenia windykacji innej firmie. Nie wiem jak to możliwe, że nie rozumie co do niego mówię, co do niego piszę, wysłałem mu przecież te wszystkie dokumenty.

I oto doznałem olśnienia! Wiem, jak rozwiązać problem – jutro wyślę mu wypowiedzenie umowy – cesję zwrotną! Niech zleca innej firmie i uzyskuje klauzulę na nowego wierzyciela. Myślę że będzie to bezproblemowa procedura. Jak widzimy natomiast, wcale nie mam formalnie pewności, czy sąd wydałby mi nowy tytuł. Pilnujcie tytułów wykonawczych!

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

31/03/2011

kategoria windykacja

Komentarze do 'Ponowne wydanie tytułu – nie tak łatwo'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Ponowne wydanie tytułu – nie tak łatwo'.

 1. Niestety taka praktyka sądów jest coraz powszechniejsza. Coraz rzadziej zdarza się, że sąd wyda nowy tytuł wykonawczy bez przeprowadzania rozprawy.

  Pjaj

  31 Mar 11 10:20

 2. Dokładnie. Z tego, co ja się na salach zetknąłem – dokładnie tak to wygląda. Sąd wzywa, pro forma przesłuchuje.

  Ja nie wiedziałem wydania tytułu w zamian za utracony BEZ rozprawy.

  Prawo czy lewo?

  31 Mar 11 10:41

 3. 794 kpc

  PS

  31 Mar 11 16:22

Skomentuj