Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Tamten załatwił mu kredyt ale…

komentarze 2

Kolejny mail:

Dobry wieczór moje zapytanie jest takie kiedys znajomy załatwiał mi kredyt 44000zł lecz ja potrzebowałem połowe z tego i reszte mu pożyczyłem 22000zł oddał 12000zł i 10000zł nie moge odzyskać czy jest jakiś cien szansy że odzyskam pieniądze czy jest to już nie możliwe gdyż nie mam żadnej umowy z nim podpisane po prostu mnie wyłudził

„Załatwił mi kredyt” – nie rozumiem, ale nie ważne. Rozumiem że był Pan tak wdzięczny za „załatwienie kredytu” (cóż za przysługa przyjacielska…) że nie wypadało Panu prosić go o pokwitowanie tych 22.000 które mu Pan przekazał. To i tak dobrze że oddał 12.000 zł. Bez pisemnego dowodu ciężko będzie coś wskórać w sądzie. Może Pan spróbować poprosić go aby wystawił Panu oświadczenie, że jest Panu winien te 10.000 zł. i do kiedy odda, bo że niby sam Pan ma teraz kłopoty finansowe i swojemu wierzycielowi chciałby Pan przedstawić dowód na to, że ktoś Panu jest winien i dlatego Pan nie płaci. Jak nie jest świnia, to oświadczenie wystawi, ale pewnie jest.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

24/03/2011

kategoria: dowody

Komentarze do 'Tamten załatwił mu kredyt ale…'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Tamten załatwił mu kredyt ale…'.

  1. Pewnie jest 🙂

    Rex

    29 Mar 11 23:14

  2. Biznesy ze znajomymi to najczęściej same kłopoty. Zaufanie i wstydzenie się żądania pokwitowań prowadzi do nadużycia takiego zaufania, bo tam gdzie w grę wchodzą pieniądze, tam kończy się koleżeństwo i przyjaźń. Kończą się nawet wiezy rodzinne.

    Manfred

    1 maja 12 13:32

Skomentuj