Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Oszacowanie za ponad trzy miesiące, bez przesady…

komentarzy 5

Generalnie, to jak jakiś klient mi mówi, że komornik ma układ z dłużnikiem, to mu mówię że pewnie żadnego układu nie ma, tylko dłużnik nie ma majątku na siebie. Jednak aktualnie mam jedną taką sprawę w województwie podlaskim w której sam taki układ podejrzewam. O egzekucję z nieruchomości wniosłem już ze cztery miesiące temu i wtedy też uiściłem zaliczkę na biegłego aby oszacował nieruchomość. I dopiero wczoraj otrzymałem pismo z informacją że oszacowanie wyznaczono na … 27 czerwca.

Prawdopodobnie panu komornikowi szkoda pani dłużniczki … weterynarza, może nadają na podobnych falach, itd. No, ona płaci co jakiś czas po ok. 1000 zł. ale dług jest jeszcze na około 20.000 zł. Przynajmniej zaliczkę jaką wyłożyłem na biegłego już odzyskałem. Podchodzi ten komornik do tej egzekucji jak do przysłowiowego jeża. I jak o mnie chodzi to mogłoby sobie to tak trwać, ale ileż można wysłuchiwać narzekań od klienta który zlecił windykację. O nas – windykatorach mówi się że jesteśmy bezwzględni a prawda często jest taka że to klient jest „bezwzględny” i naciska na nas.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

22/03/2011

Komentarze do 'Oszacowanie za ponad trzy miesiące, bez przesady…'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Oszacowanie za ponad trzy miesiące, bez przesady…'.

 1. A może tak skarga na czynności (albo bezczynność) pospieszy Pana Komornika?

  Katarzyna

  22 Mar 11 14:37

 2. Nie chce mi się jej pisać. Wole pisać na blogu.

  admin

  22 Mar 11 14:55

 3. To jak ci sie nie chce to nie marudź.

  hahah

  22 Mar 11 14:59

 4. skarga na czynnosci komornika = 100 zł ;- )
  lepiej zadzwonic najpierw i zapytac czemu to tak dlugo trwa, grzecznie :- )

  gtz

  22 Mar 11 21:05

 5. Niestety tak to wyglada przy egzekucji z nieruchomosci. Spotkalem sie kiedys z sytuacja, ze komornik czekal 1,5 roku na wyznaczenie terminu licytacji przez sad! (pisal kolejne wnioski co pol roku)

  PogromcaWspolnot

  23 Mar 11 23:03

Skomentuj