Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Sklep powierzony babci a majątek za granicą

komentarze 2

Taki mail:

Moja sprawa przedstawia sie nastepująco, mam wyrok sądowy na kwotę 8500 zł za przegraną sprawę z moim byłym pracodawcą. Sprawa trafiła do komornika i ciągnie się już chyba z 2 lata bez znaczących rezultatów. Komornik nie umie skutecznie wyegzekwować w/w kwoty i w kółko chce umorzyć postępowanie.

A dłużnik nadal prowadzi swoją firmę (sklep spożywczy) i uzyskuje dochód ,posiadam informacje u zródła. Istnieje też możliwośc prowadzenia postępowania na terenie Niemiec ponieważ tam zamieszkuje wierzyciel a tutaj prowadzenie firmy powierzył swojej matce a ostatnio babci.
Posiadam adres zamieszkania na terenie Niemiec wierzyciela jak również europejski tytuł wykonawczy (przetłumaczony na niemiecki)
Brak fachowych działań po stronie komornika i pilotowania całej sprawy,dlatego zwracam się do państwa o podanie kosztów prowadzenia takiej egzekucjiCo znaczy „powierzył” – zarejestrował firmę na jedną a później na drugą, czy ustanowił je kolejno pełnomocnikiem? Jeżeli on wciąż figuruje jako właściciel to można egzekucje prowadzić z działalności gospodarczej, choćby z towaru w sklepie tudzież niech komornik zrobi najazd na kasę w sklepie tak pod koniec dniówki. A w Niemczech póki co polski komornik nie może działać, tylko niemiecki. Trzeba by chyba jakiś myk z polskim wyrokiem zrobić, aby był ważny w Niemczech.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

18/03/2011

Komentarze do 'Sklep powierzony babci a majątek za granicą'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Sklep powierzony babci a majątek za granicą'.

 1. Chyba się komuś strony pomieszały 😉
  Bo chyba Pan ze sklepem powierzonym babci to dłużnik, nie wierzyciel…..

  Katarzyna

  18 Mar 11 22:47

 2. Tak, oni często się mylą. Teksty przez telefon w rodzaju „Mój wierzyciel zalega mi z zapłatą” są dość częste.

  admin

  19 Mar 11 04:42

Skomentuj