Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Jak sprzedam mieszkanie to Ci oddam kasę

1 komentarz

Podejrzewam, że tytułowy tekst co rusz przewija się w sprawie o której poniższy mail:

Zwracam się do Państwa o pomoc w możliwość odzyskania zwrotu pożyczki od mojego znajomego wysokości 10.710,-zł. Nasza umowa została zawarta na piśmie dnia 31.XII.2007r. i strony ustaliły, że zwrot w/w kwoty nastąpi z dniem 31.XII.2010r. wraz z odsetkami w wysokości 13% w stosunku rocznym. Po tym terminie, za opóźnienie, odsetki ustaliliśmy w wysokości 24% za rok opóźnienia.

Do dnia dzisiejszego, znajomy nie wywiązał się z umowy. Kwota na dzień dzisiejszy wraz z odsetkami to około 15.300,-zł. Znajomy przejawia oczywiście chęć spłaty, jestem z nim w stałym kontakcie, ale niestety nie ma środków na pokrycie zobowiązania. Jedyny jego majątek to mieszkanie spółdzielcze w Warszawie warte około 450.000,-zł, które próbuje od dłuższego czasu sprzedać.

Czy chcą Państwo zająć się w/w sprawą? Dysponuję pisemną umową pożyczki w/w kwoty. Danymi pożyczkobiorcy.

A juści, odda jak sprzeda mieszkanie… A czemuś, udzielając mu pożyczki nie zażądał ustanowienia hipoteki na mieszkaniu? Już wielu było takich, co mieli oddać kasę jak mieszkanie sprzedadzą i owszem, mieszkanie sprzedał jeden z drugim ale kasy nie oddał i odzyskać komornik nie mógł. A stały kontakt ze strony dłużnika i „przejawianie chęci spłaty” to po to, abyś jak najdłużej zwlekał z wkroczeniem na drogę sądową – żeby on miał czas sprzedać mieszkanie zanim zajmie mu je komornik na Twój wniosek.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

16/03/2011

1 komentarz do 'Jak sprzedam mieszkanie to Ci oddam kasę'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Jak sprzedam mieszkanie to Ci oddam kasę'.

  1. Sluszna uwaga. W razie dalszej zwloki komornik „pomoze” mu je sprzedac 😉

    PogromcaWspolnot

    16 Mar 11 14:44

Skomentuj