Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Faktoring – opinie, wady i zalety, rodzaje, itd.

komentarzy 7

Czy ktoś z Czytelników tego bloga sprawdzał faktoring tudzież factoring? Nie wiem która pisownia jest bardziej rozpowszechniona, ale nie ważne. O windykacji wiem, jak mi się przynajmniej wydaje, dużo, a o faktoringu prawie nic.

Niewiele wiem, jakie są wady i zalety tego produktu, co mogą powiedzieć praktycy – osoby których firmy korzystały / korzystają albo przymierzały się do skorzystania z tego produktu? Może zbierzemy w tym miejscu trochę przydatnych praktycznych informacji, gdyż podobno jest to dość tajemniczy produkt, wokół którego krąży wiele mitów – tak gdzieś czytałem.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

01/03/2011

kategoria: faktoring

Komentarze do 'Faktoring – opinie, wady i zalety, rodzaje, itd.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Faktoring – opinie, wady i zalety, rodzaje, itd.'.

 1. Bibby jest drogi, co zresztą oni sami o sobie to mówią, twierdzą jednak, że są bardziej elastyczni niż banki. Współpracując z nimi jako „naganiacz” też czuję się traktowany bardziej indywidualnie niż w jakimś molochu-banku.

  kolega po fachu

  1 Mar 11 12:39

 2. Czyli np. oni sfinansują zapłatę faktur (ale drożej) komuś, komu inna firma faktoringowa odmówi?

  admin

  1 Mar 11 12:44

 3. Oczywiście nie zawsze i nie wszędzie, ale mój opiekun mówił, że zdarzały się takie przypadki.

  kolega po fachu

  1 Mar 11 12:52

 4. Jak faktoring to tylko właściwy a nie jakiś tam warunkowy, że jak dłużnik nie płaci, to anulujemy umowę i zwracaj pieniądze.

  fachman

  1 Mar 11 13:01

 5. Jest i faktoring z ubezpieczeniem, ale nic na siłę, jak ktoś nie chce, to po co ma ubezpieczać należności?

  kolega po fachu

  1 Mar 11 13:05

 6. Umowy faktoringowe mogą posiadać wiele różnych elementów składowych i to od nich zależy czy umowa jest interesująca czy nie. Poznając konkretną umowę, z konkretnymi zapisami możemy dyskutować czy jest ona przyjazna dla firmy czy nie. Drugą rzeczą są uwarunkowania firmy chcącej skorzystać z faktoringu. Od tego też zależy czy dana oferta faktoringowa będzie interesująca czy nie. Także, niestety, takie gadanie na sucho nie ma większego sensu.

  Rex

  5 Mar 11 10:20

 7. Jeżeli ta różnica w cenie jest adekwatna do różnicy w obsłudze, to ja chyba wolałbym dopłacić, bo za dużo „przyjemności” spotkało mnie w bankach- ostatnio gdy chciałem uzyskać kredyt w BOŚ bo było to potrzebne, aby skorzystać z dotacji na solary. Nigdy więcej!

  Mariusz

  14 Cze 14 17:22

Skomentuj