Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dłużnik w więzieniu

komentarze 3

Kolejny mail w sprawie windykacji:

Chcialem sie dowiedziec czy zajmuja sie panstwo windykacja wyrokow sadowych. Sprawa zakonczyla sie wyrokiem skazujacym na moja korzysc. Kwota to 25.000 pln. niestety dluznik jest teraz w wiezieniu. Czy jest jakas mozliwosc wyegzekwowania tego dlugu.

No, to jest problem, bo windykacja bezpośrednia odpada, chyba że umówić się na widzenie jako rzekomo znajomy osadzonego. Jednakże jak chodzi o postępowanie egzekucyjne z udziałem komornika to nie ma problemu, można je prowadzić, jeżeli dłużnik ma jakiś majątek; obecność dłużnika nie jest niezbędna. Wątpię jednak aby coś na siebie posiadał.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 4]

24/02/2011

kategoria komornik

Komentarze do 'Dłużnik w więzieniu'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Dłużnik w więzieniu'.

 1. Kiedyś pewna klientka chciała SPRZEDAĆ wierzytelność byłego policjanta, który siedział w więzieniu. Argumentem było to, że cały czas dostaje policyjną emeryturę… Ale było by tego grube kilka lat spłacania z tego jego świadczenia, niby pewnego, ale nigdy nie wiadomo, czy nie zemrze przedwcześnie, albo czy nie będziemy się musieli dzielić z innymi wierzycielami…

  kolega po fachu

  24 Lut 11 09:43

 2. Zapewne nie był to jego jedyny dług a poza tym całej emerytury nie można ściągnąć.

  admin

  24 Lut 11 10:55

 3. sprawdz czy ma nieruchomosci. Jesli ma jakies mieszkanie, i nikt w nim nie mieszka, albo tylko najemcy – powinno sie bez problemu sprzedac na licytacji.

  gtz

  24 Lut 11 18:11

Skomentuj