Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Możliwe warianty

skomentuj

Potencjalny klient zapytał:

Mam zasądzoną wyrokiem sądowym kwotę ponad 48.000 zł. Dłużnik (osoba fizyczna) bardzo skutecznie od kilku lat unika jej spłaty, egzekucja komornicza też nic nie dała. Osoba ta twierdzi , że jest niewypłacalna poniewaz oficjalnie nic nie posiada, nie osiąga dochodów.

Czy istnieje jakakolwiek szansa na odzyskanie moich pieniędzy? Posiadam dokumenty dotyczące tego długu oraz oczywiście wyrok sądowy. Proszę o informację jak Państwo to widzą.

Nie można wykluczyć tego, że posiada gdzieś oficjalnie majątek (np. nieruchomości w innej części regionu, Polski). Jak nie, to może posiada majątek nieoficjalnie, ukryty i umiejętne wywieranie na niego presji spowoduje że „pójdzie z łopatą do lasu po zmroku i wykopie grosiwo na spłatę długu”.

I trzecia opcja jest taka, że nie posiada nic ani oficjalnie ani nieoficjalnie. Wtedy można go sobie odpuścić, choć jakieś tam prawdopodobieństwo wchodzi w grę że będąc zdesperowanym, przypartym do muru weźmie od kogoś pożyczkę aby spłacić dług (a za to nie odda nigdy temu od kogo pożyczył). Znam przypadek taki, gdzie podobno Ruscy przyparli do muru dłużnika który naprawdę nic nie miał i jakiś jego znajomy zlitował się nad nim i pożyczył mu na spłatę długu, bo było już naprawdę gorąco. A teraz ten dłużnik kpi sobie z niego.

Luty 23rd, 2011 at 6:03 am

kategoria: dłużnicy

Skomentuj