Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pocztą zwykłą się nie liczy. KRD.

komentarze 4

Zapomniałem zapłacić jednej fakturki za usługę, minęło już ponad miesiąc od terminu zapłaty. I dzisiaj przyszło przypomnienie do zapłaty. Tak, przypomnienie a nie wezwanie, bardzo poważa ta firma swoich stałych klientów. Patrzę, psia krew, a na przypomnieniu pieczątka KRD że będą wpisywać do rejestru jako dłużnika. No, nie chcę figurować w KRD, wręcz nie wypada aby windykator tam figurował. No i już zbierałem się do zlecenia zapłaty, ale coś mnie tknęło i  zajrzałem do kosza na śmieci, wyjąłem kopertę w której przyszło to przypomnienie. Przesyłka nadana pocztą zwykłą a nie poleconą. A, to spoko.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

22/02/2011

kategoria: rejestry długów

Komentarze do 'Pocztą zwykłą się nie liczy. KRD.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Pocztą zwykłą się nie liczy. KRD.'.

 1. I co, nie zapłaciłeś?

  kolega po fachu

  22 Lut 11 13:28

 2. Poczekam aż przyślą poleconą i odczekam 29 dni od daty pisma.

  admin

  22 Lut 11 14:08

 3. Czy można straszyć logo Krajowego Rejestru Długów?

  Jeżyna

  24 Lut 17 21:20

 4. Jak masz podpisaną umowę z KRD to możesz straszyć, oczywiście że tak. Natomiast jak nie masz podpisanej z nimi umowy, to wydaje mi się że możesz też postraszyć wpisem do KRD ale zamieszczanie na wezwaniu logo uzyskane np. od kolegi co ma z nimi umowę, to wydaje mi się, że tak nie wolno.Teoretycznie wezwania z logo mogą być skuteczniejsze bo sugerują że wzywający ma podpisaną umowę z KRD a postraszyć bez logo może każdy i dłużnicy często odbierają takie wezwania bez logo jako straszenie, zapowiedzi bez pokrycia.

  Praktycznie natomiast to ani log ani wpisy z powiadomieniami nie działały gdy ja korzystałem z tego rejestru mając z nimi umowę.

  admin

  24 Lut 17 21:30

Skomentuj