Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

O pożyczki udzielaniu i jej windykowaniu

skomentuj

Taki tekst:

Chciałbym się dowiedzieć ile kosztowałaby windykacja mojej należności w wysokości 5 tys. zł.Moja należność wynika z umowy pożyczki, którą podpisałem w dniu 6 marca 2009 z osobą fizyczną. Umowa była na 14 dni. Z Panem tym spotkałem się osobiście i mam jego własnoręczny podpis na umowie. Z tego co mówił (a później ja sprawdziłem w internecie) prowadzi/prowadził on również działalność gospodarczą (firma transportowa), jednak ja podpisałem z nim umowę jako z osobą fizyczną i nie mam jego numeru NIP-u. Posiadam za to adres dłużnika, jego numer dowodu osobistego i Pesel. Kwotę pożyczki przelałem na konto dłużnika podane na umowie pożyczki. Dowód przelewu mogę wydrukować.

Dłużnik zameldowany jest w województwie Opolskim. Ja natomiast mieszkam w Warszawie.

Nie interesuje mnie długotrwałe miękkie postępowanie windykacyjne. Raczej jedno ostrzegawcze wezwanie do zapłata z zapisem o wszczęciu postępowania sądowego w przypadku braku spłaty. Następnie prowadzenie postępowania sądowego aż do prawomocnego wyroku zapłaty i egzekucji komorniczej.

Proszę o podanie całkowitego kosztu takiej windykacji z rozbiciem na poszczególne rodzaje kosztów oraz podanie czasu, na jakim etapie postępowanie dane koszty należy ponieść

Interesuje mnie również ewentualna wysokość należności zasądzona przez sąd na rzecz Państwa kancelarii, która w przypadku nieskutecznej windykacji będę musiał pokryć.

Najlepsza forma przekazania kwoty pożyczki to właśnie przelew z konta na konto pożyczkobiorcy. Odpada pier..olenie przez dłużnika przed sądem że niby otrzymał niższą kwotę od tej która jest w umowie pożyczki albo że w ogóle nie otrzymał pożyczki tylko rzekomo został zmuszony do podpisania potwierdzenia że otrzymał, bo na przykład Sasza przystawił mu pistolet do kolana… Potwierdzenie przelewu bankowego zawsze prawdę Ci / sądowi powie.

Co się tyczy egzekucji komorniczej, to fakt, komornicy to git ludzie, wymiatają, są spoko kolo, są cool, etc., tylko że jak dłużnik nie ma oficjalnego majątku, to nie ściągną długu, po prostu. A wtedy Pan zaczniesz pyskować na komornika, że nic nie robi, że ma układ z dłużnikiem, itp.

Luty 21st, 2011 at 11:59 am

kategoria: pożyczki prywatne

Skomentuj