Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Windykacja bez faktury i nieuczciwe firmy windykacyjne

komentarze 4

Taki mail:

Proszę o ofertę windykacji kwoty około 35000 netto, wierzyciel – działająca spółka z o.o. z branży medialnej, wierzytelność jest na postawie podpisanej umowy o współpracę oraz faktur proforma (nie wystawialiśmy faktur VAT, gdyż musielibyśmy zapłacić podatek i VAT). Proszę o podanie także sposobów Państwa działania i szans na odzyskanie należności – niestety nacięłam się już na dwie nieuczciwe firmy windykacyjne. Czy można prowadzić skutecznie windykację bez faktury?

Można prowadzić windykację bez wystawionej faktury jeżeli są inne dokumenty potwierdzające istnienie długu, ale chyba jest to na bakier z podatkiem, z Urzędem Skarbowym. Jednak mnie jako windykatora nie interesuje i nie musi interesować to, nie zgłoszę tego nigdzie. Sądu też chyba nie interesuje sprawa podatkowa, zobacz też: Windykacja na podstawie umowy i protokołu odbioru, bez faktury VAT.

A co do nieuczciwych firm windykacyjnych – wpłaciła Pani zaliczki? Ile, 500 zł., 1000 zł., a może 2000 zł.?

A może i ja zacznę żądać zaliczek „przedwindykacyjnych”? Ja Cię, przecież skrzynki mailowe u nas pękają od zapytań… A trzy czwarte tego badziewia odrzucam bo nie mamy aż takich mocy przerobowych… A gdybym tak wszystko akceptował do windykacji ale np. za zaliczką 500 zł. – niechby nawet 3/4 osób zrezygnowało ale z tej 1/4 żyłbym jak szejk nic nie robiąc… Przyjąć sprawę do windykacji i tylko wezwanie wysłać, aby był jakiś dowód że coś w ogóle robiłem, no i jeden telefon do dłużnika. I koniec. „Przykro mi ale Pani sprawa jest beznadziejna”.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

20/02/2011

kategoria: windykacja

Komentarze do 'Windykacja bez faktury i nieuczciwe firmy windykacyjne'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Windykacja bez faktury i nieuczciwe firmy windykacyjne'.

 1. witam,
  jaki jest do Pana kontakt mailowy?
  chciałem o coś spytać

  pozdrawiam

  warszawa

  20 Lut 11 22:07

 2. admin

  21 Lut 11 05:35

 3. Takich głupot dawno nie czytalem.

  Anonim

  12 Lip 12 12:02

 4. Bardzo konkretna i merytoryczna krytyka bije z twojego komenta.

  Krakus

  12 Lip 12 22:00

Skomentuj