Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Jest świadom zapłaty tejże kwoty

komentarze 2

Taki mail:

Jestem zainteresowany współpraca z Państwa firmą odnosnie odzyskania należności

Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda współpraca: Opłaty, dokumenty, szacowany czas odzyskiwania należności.

Pokrótce przedstawie sprawę:

Reprezentuje szkołe która jest jednostką dyplomatyczna, w poprzednim roku wystawilismy fakture na czesne za szkołę w wysokości ~ 10 700 EUR ekwiwalent w PLN ~ 35 886,93 PLN, uczeń zakończył rok szkolny ale zapłata nie została uregulowana. Rodzic który miał zapłacić za czesne podpisał oświadczenie, że jest świadomy zapłaty tejże kwoty.

Proszę o odpowiedz.

Pozdrawiam!


Business Officer

Są, jak to się mówi, oświadczenia i oświadczenia.  Pytanie, czy jest to uznanie długu przez rodzica – zobowiązanie się przez niego do zapłaty? To że jest świadom iż dług powstał jeszcze nie oznacza że to on zobowiązuje się do zapłaty. Co innego np. „Oświadczam że jestem świadom tego że mój syn ma dług” a co innego „Oświadczam że jestem świadom zaciągnięcia długu i jako ojciec dłużnika zobowiązuję się ten dług spłacić”. No tak mi się wydaje.

Kiedyś moja księgowa poleciła mi jakiegoś klienta. Pytam, czy faktura jest podpisana, a on że nie, ale jak on zechce to dłużnik mu ją podpisze. To ja mu na to, żeby mu tamten podpisał najlepiej uznanie długu, niech klient sam napisze tekst, w którym dłużnik zobowiązuje się do zapłaty i niech dłużnik mu to podpisze. No i dzwoni ten klient i mówi że już ma. A ja pytam, co. On mi na to że dłużnik podpisał mu wezwanie do zapłaty. Ja mu na to że to jest nic, bo dłużnik tylko potwierdził, że przyjął do wiadomości wezwanie do zapłaty, zapoznał się z wezwaniem i że przecież mówiłem co ma dać dłużnikowi do podpisania. Zniesmaczony klient rozłączył się.

Mówisz im czasem po kilka razy i nic z tego.

Vindication Officer

Luty 18th, 2011 at 12:24 pm

kategoria: dowody

Komentarze do 'Jest świadom zapłaty tejże kwoty'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Jest świadom zapłaty tejże kwoty'.

 1. Ba, „świadomy zapłaty tejże kwoty” może oznaczać „jestem świadomy, że mój syn zapłacił tę kwotę”. Najlepiej niech ci prześle skan oświadczenia 🙂

  Co do samego uznania długu, to tutaj właśnie przydałby się po prostu weksel.

  kolega po fachu

  18 Lut 11 at 13:01

 2. Prawdą jest, że złożył oświadczenie. Ale niekoniecznie prawdą jest to, co oświadczył.

  gtz

  18 Lut 11 at 17:06

Skomentuj