Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Panie, z czym do ludzi….

komentarzy 8

Takie coś:

Zwracam się do Państwa z zapytaniem dotyczącym możliwości windykacji należności. Posiadam dwa tytuły wykonawcze wobec tych samych dłużników na łączną kwotę 2.400 + należne odsetki za okres od 2008 r. Dłużnicy (solidarni) mają miejsce zamieszkania jeden w Łodzi i drugi w okolicach Łasku. Egzekucja komornicza przez komornika w Łasku okazała się bezskuteczna. Proszę o informację, czy istnieje możliwość sprzedaży tych wierzytelności, bądź co najmniej zlecenia windykacji, oraz o warunki ewentualnej współpracy.

No, dobra, podejmę się windykacji tego za … 80% prowizji od odzyskanych kwot. Co, nie pasuje Ci, a co myślałeś? Trudne, bardzo trudne wierzytelności po bezskutecznej egzekucji komorniczej, narobimy się jak woły żeby to odzyskać a czy w ogóle odzyskamy, to bardzo wątpliwe. Ty dostaniesz więc 480 zł. od odzyskanych kwot a my 1920 zł. – to jest minimalna kwota motywująca mnie do roboty w tego typu sprawie. Jakbyś miał wierzytelność np. na 10 000 zł. to proporcje prowizji mogłyby być odwrotne, wtedy Ty 80% a ja 20%. Rozumiesz o co chodzi, jak mniemam. Ty tylko zlecasz a my harujemy, hahahah!!!

Jeżeli natomiast chodzi o sprzedaż takich wierzytelności, a to już inna bajka. Dadzą Ci za te wierzytelności pewnie z 10% (słownie: dziesięć procent). Pasuje?

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

17/02/2011

kategoria windykacja

Komentarze do 'Panie, z czym do ludzi….'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Panie, z czym do ludzi….'.

 1. Gdzie dają 10% za nieściągalne przez komornika wierzytelności? Mam trochę na sprzedaż 🙂

  kolega po fachu

  17 Lut 11 07:37

 2. Konkretnie to nie wiem kto skupuje, ale często dzwonili do mnie chcąc kupić nieściągalne wierzytelności i oferowali 10% „a nawet” 20% a bywało że i 30%.

  admin

  17 Lut 11 07:40

 3. To był raczej chyba taki „chyt materkindody”

  kolega po fachu

  17 Lut 11 07:41

 4. P.S. Wystaw na jakąś giełdę wierzytelności albo utwórz własną jak nie masz. Wystarczy podstronę dodać do strony www „Wierzytelności na sprzedaż”

  admin

  17 Lut 11 07:42

 5. No właśnie tym blogiem powoli motywujesz mnie do zrobienia takiej „giełdy” przynajmniej niektórych dłużników. Oczywiście celem przewodnim nie będzie chęć sprzedaży, tylko odpowiednie zaindeksowanie w google ich danych.

  kolega po fachu

  17 Lut 11 07:45

 6. Już w kilku przypadkach dzięki takiemu publikowaniu odzyskałem pieniądze, po bezskutecznych postępowaniach egzekucyjnych. Dotyczy to zwłaszcza (tylko?) młodych ludzi – dłużników, oko. 30 roku życia. Nie było to bynajmniej z dnia na dzień, ale po miesiącach, nawet dłużej.

  admin

  17 Lut 11 07:51

 7. Kiedys jednak ta wierzytelnosc moze byc sciagalna. W koncu przedawnienie jest po 10 latach, a jego bieg mozna zawsze przerwac np. w przedostatnim roku. Dotyczy to zwlaszcza mlodych ludzi, ktorzy raczej predzej czy pozniej podejma taka czy inna prace etatowa.

  PogromcaWspolnot

  17 Lut 11 09:37

 8. Niestety, często długi zaciągają menty które mają inklinacje do nielegalności i już przez całe życie będą pracować tylko dorywczo, na czarno albo kraść.

  admin

  17 Lut 11 09:53

Skomentuj