Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Polecone też giną. Nie dociekam, marsz po nowy tytuł.

komentarze 4

Fajne zlecenie, facet – przedsiębiorca nie płaci, bo nie, może nie lubi windykatorów, jego sprawa. Uzyskuję więc tytuł wykonawczy i cieszę się bo wiem, że majątek posiada, firma hula. Niestety, wniosek egzekucyjny wysłany wraz z prawomocnym nakazem zapłaty nie dociera do komornika. Wszczynam „śledztwo”. Reklamacja na pocztę i odpowiedź z poczty:

No to teraz pisemko do komornika z załączeniem tej odpowiedzi. Już tylko chodzi mi o to aby mieć od komornika potwierdzenie że przesyłki nie otrzymał, aby w sądzie wydali mi nowy tytuł wykonawczy w zamian za utracony. Komornik odpowiada:

Z tymi ww. oboma dokumentami występuję po nowy tytuł wykonawczy. Mam nadzieję że wystarczająco uprawdopodobniłem fakt zagubienia (i to nie z mojej winy) tytułu wykonawczego. A klient już był bliski wycofania zlecenia, ale ostatecznie nie wycofał.

Ciekawe co byłoby gdybym np. zgubił tytuł wykonawczy, np. przechodziłbym przez most machając teczką i wypadłaby do rzeki. Czy byłby problem z uzyskaniem nowego tytułu wykonawczego. Myślę, że tak. Sąd mógłby podejrzewać że wcale nie utraciłem tytułu wykonawczego tylko że chce dwa po to aby np. poprzez dwóch komorników skierować egzekucję do konta bankowego dłużnika dwukrotnie, zgarniając dwa razy więcej pieniędzy niż mi się należy. A każdy może powiedzieć że tytuł wypadł mu do rzeki, albo że pies porwał tytuł „Szedłem, przebiegał taki duży pies i porwał mi teczkę Wysoki Sądzie”. Też nie uwierzyłbym w coś takiego. Nie gubcie tytułów wykonawczych. Przeczytaj też: Ponowne wydanie tytułu – nie tak łatwo oraz Sąd wydał bezprawnie ponowny tytuł wykonawczy?

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

15/02/2011

kategoria poczta

Komentarze do 'Polecone też giną. Nie dociekam, marsz po nowy tytuł.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Polecone też giną. Nie dociekam, marsz po nowy tytuł.'.

 1. Jak wyslesz ze zwrotka, to dostalbys jej duplikat. Nie wiem jak poczta to robi, chyba prosi adresata o ponowne potwierdzenie odbioru listu, faktem jest, ze takie potwierdzenia sa tworzone raz jeszcze. Na twoim miejscu napisalbym jednak do poczty z prosba o podanie nazwiska osoby odbierajacej.

  kolega po fachu

  15 Lut 11 06:15

 2. Liczę na to że sądowi wystarczą te pisma co już mam. Jak nie, to wtedy dalej.

  admin

  15 Lut 11 07:06

 3. polecony idzie jak polecony. Zwrotka wraca jak list zwykly. Zwrotki juz kilka razy do mnie nie wrocily. W dobrym towarzystwie o PP sie nie rozmawia….

  gtz

  15 Lut 11 18:36

 4. Ze zwrotką wysyłam tylko przedsądowe wezwania do zapłaty, dobrze jest załączyć taką zwrotkę od dłużnika do pozwu zwłaszcza w sprawie gospodarczej i napisać że dłużnik otrzymał wezwanie i nie odniósł się – nie kwestionował długu. Poza tym nie wysyłam ze zwrotką, bo po co dodatkowo płacić. Wystarczy potwierdzenie nadania.

  admin

  15 Lut 11 18:41

Skomentuj