Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wartość handlowa i wartość użytkowa, czyli komornik w dom

komentarzy 6

Się boją ludzie komornika, że im wszystko powymiata z mieszkania jak wejdzie. Z tego też powodu często nie otwierają i udają że ich nie ma, siedzą jak mysz pod miotłą.

A pan komornik tylko tak straszy. Wejdzie, spojrzy na kilku(nasto)letni telewizor, meble, pralkę i w protokole napisze: „Ruchomości w mieszkaniu dłużnika są używane i przedstawiają wartość wyłącznie użytkową  a nie handlową”. I zostawi w spokoju. A nawet jak wyznaczy ich licytację, to pewnie nikt ich nie kupi.

Wpuszczajcie więc pana komornika dobrowolnie, nie ukrywajcie się, bo to nieładnie. Poza tym, może następnym razem komornik przyjść w asyście Policji i ślusarza i wejść z drzwiami, po co to Wam; drzwi będziecie musieli sobie naprawić na własny koszt i za wizytę Policji zapłacić prawie 700 zł.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 3 Ocena średnia: 4.7]

14/02/2011

Komentarze do 'Wartość handlowa i wartość użytkowa, czyli komornik w dom'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Wartość handlowa i wartość użytkowa, czyli komornik w dom'.

 1. czemu 700zł ? i czemu wogóle miałbym płacić policji ?

  ernest

  14 Lut 11 08:05

 2. Taka (prawie 700 zł.) jest stawka urzędowa za czynności w asyście policji. Jak dłużnik nie otwiera to tak można zrobić, bo tak Kodeks postępowania cywilnego stanowi a koszty egzekucyjne obciążają dłużnika.

  admin

  14 Lut 11 08:13

 3. Jak się wierzyciel uprze, to każe zająć i sam kupi ten telewizor za 50zł. A potem kolejny. I kolejny…

  kolega po fachu

  14 Lut 11 08:31

 4. Cicho, co robisz… Niech wpuszczają naszych komorników… 😉

  admin

  14 Lut 11 08:46

 5. Czy miales w swojej historii chociaz jedna sytuacje, w ktorej komornik faktycznie „zdejmowal” drzwi w asyscie policji?

  PogromcaWspolnot

  14 Lut 11 23:41

 6. Chyba jedna taka sytuacja, ale nie jestem pewien. A ostatnio jak zapłaciłem zaliczkę na ten cel to dwa razy policjant się nie stawił… Podobno nie ponoszą za to żadnej odpowiedzialności, tzn. za niestawienie się na czynnościach pomimo uzgodnionego terminu.

  admin

  15 Lut 11 05:17

Skomentuj