Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czarna seria najemców

komentarze 2

W ostatnim czasie obrodziło mailami od wykiwanych wynajmujących. Niedawno pisałem o jednym tu przed chwilą otrzymałem od innego to:

Witam Mam na imie Rafal i mam pytanie . Czy zajmujecie sie panstwo odzyskiwaniem pieniedzy np: za nie zaplacone rachunki/ zadluzenie w gazowni torunskiej/ spowodowane przez najemce wynajmujacego mieszkanie ode mnie. Dlug wynosi na dzien dzisiejszy okolo 2500 zlotych plus zaleglosc platnicza za wynajem mieszkania okolo 1300 zlotych . Razem okolo 4800 zlotych. Prosze o odpowiedz .Z powazaniem Rafal.

Takie maile od wynajmujących ze dwa w tygodniu się zdarzają. Nie chciałbym nikogo urazić, ale mieszkania wynajmują głównie nieroby i oszuści. Albo nie tak, tylko „(…)mieszkania wynajmują CZĘSTO nieroby i oszuści”. Wielu z nich potrafi dobrze kłamać, bez przysłowiowego mrugnięcia oka. Potrafią być tak wiarygodni, że wynajmujący „już wie” że takiemu warto wynająć, bo on (czyli wynajmujący) zna się na ludziach, jak myśli o sobie, nieraz rozszyfrował kogoś i z nim nikt nie pohula.

Hahahahah!!!!

Czy to takie trudne np. poprosić potencjalnego najemcę o kilka potwierdzeń przelewów wynagrodzenia z zakładu pracy (w formacie pdf)? Jak zacznie coś kręcić to od razu mu kopa w d… Albowiem odzyskanie pieniędzy od oszusta to ciężki i niepewny temat

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

14/02/2011

kategoria: najem

Komentarze do 'Czarna seria najemców'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Czarna seria najemców'.

  1. Wkrótce zamierzam wynajmować mieszkanie, (i nie jestem nierobem ani oszustem! :)) może dałbyś jakieś rady odnośnie zabezpieczenia się przed oszustami ?

    Maciej

    14 Lut 11 22:13

  2. Masz na myśli oszustów – wynajmujących czy najemców?

    admin

    15 Lut 11 05:14

Skomentuj