Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Ma czy nie ma? Wkrótce się okaże.

komentarzy 6

Sprawa sprzed dwóch lat. Dłużniczka po otrzymaniu od komornika informacji o wszczęciu egzekucji (jak rozumiem chyba z odpisem mojego wniosku egzekucyjnego) napisała taką skargę:

Egzekucja okazała się zupełnie bezskuteczna i została jako taka umorzona. Czy jednak ta jej skarga nie daje do myślenia? Moim zdaniem jest to obawa przed zlicytowaniem nieruchomości, jednak w miejscowości w której mieszka żadnej nieruchomości nie posiada. We wniosku którego odpis musiała otrzymać od komornika napisałem ogólnie, że wnoszę o egzekucję z rachunków bankowych, wierzytelności, wynagrodzenia za pracę, ruchomości i nieruchomości, ale nie wskazałem konkretów bo ich nie znałem. Babka moim zdaniem przestraszyła się że namierzyłem konkretną nieruchomość. Teraz wielu komorników ma już dostęp do centralnej, elektronicznej ewidencji ksiąg wieczystych (dwa lata temu żaden nie miał, jeszcze nie była gotowa ta ewidencja) więc złożę wniosek egzekucyjny ponownie, aby sprawdzić czy gdzieś na terenie kraju posiada ona nieruchomość, podobno system sprawdza to w skali ogólnokrajowej.

Na wypadek gdyby ktoś w tym momencie chciał poradzić mi abym złożył wniosek o sądowne wyjawienie przez nią majątku, przytaczam ten wpis: On tylko dwie pary butów ma…

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

13/02/2011

Komentarze do 'Ma czy nie ma? Wkrótce się okaże.'

Subscribe to comments with RSS

 1. Bezsensowna skarga

  kolega po fachu

  13 Lut 11 08:34

 2. A to swoja drogą, ale czy nie jest to przejaw kobiecej paniki?

  admin

  13 Lut 11 08:36

 3. Myślę, że to jest efekt połączenia niskiej wiedzy prawniczej i googlania w internecie.

  kolega po fachu

  13 Lut 11 13:09

 4. hahhahahaha, dawno się nie uśmialem z tak bezsensownej skargi : D. Jesli kobieta cos ma, to nie powinna była nawet tego pisać – możliwe że komornik nie zrobi tego co potrzeba i nie sprawdzi. A teraz – teraz to sam bym sprawdził z ciekawości, i zajął, rzecz jasna.
  Masakra hahahahaha masło nie jest masłem 😉

  gtz

  13 Lut 11 21:19

 5. Niech zgadne – skarga nie zostala uwzgledniona…

  PogromcaWspolnot

  14 Lut 11 23:54

 6. Oczywiście że nie ale cóż – sąd musiał się zebrać i rozstrzygnąć. I między innymi takie bzdury do rozstrzygnięcia powodują niewydolność polskich sądów.

  admin

  15 Lut 11 05:19

Skomentuj