Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Ile razy mam powtarzać, nie zlecajcie firmom windykacyjnym!

komentarzy 9

Już pisałem co nieco o tym w wątku Ja nie zlecałbym firmie windykacyjnej.  Nie dawajcie zarobić takim jak ja tylko od razu albo samodzielnie kierujcie pozew, o tu macie formularz: pozew albo zlecajcie złożenie pozwu radcy prawnemu albo adwokatowi. W głowie mi się przewróciło.  Jak zaczynałem, to skakałem z radości jak ktoś zadzwonił, a teraz często mówię do siebie „ku…wa” jak dzwoni telefon.

Ludzie, przecież tracicie całą marżę ze sprzedaży, cały zysk, płacąc mi prowizję od odzyskanych kwot… Przyjrzyjcie się temu formularzowi pozwu, przecież to proste wypełnić go. A jak coś będzie źle to sąd wezwie Was do usunięcia braków formalnych. Jeżeli jednak stać Was na prawnika, to jednak bezpieczniej zlecić mu, bo może być płacz/nerwy. Zerknijcie na wpis Jak spieprzyć pozew w sprawie gospodarczej.

11/02/2011

kategoria: windykacja

Komentarze do 'Ile razy mam powtarzać, nie zlecajcie firmom windykacyjnym!'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Ile razy mam powtarzać, nie zlecajcie firmom windykacyjnym!'.

  1. Niektórzy i tak wiedzą lepiej więc zlecą takiej firmie bądź druga opcja: wolą zlecić komuś, by samemu się nie babrać w tym.

    melepele

    11 Lut 11 07:30

  2. Jest jakiś formularz na komornika?

    Adam

    11 Lut 11 07:49

  3. Możesz wkleić np. to poniżej:

    …, 08.02.2011 r.

    Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym …

    Wierzyciel: …
    Dłużnik: …

    WNIOSEK O WSZCZĘCIE EGZEKUCJI
    Załączając WYROK W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 08 lipca 2010 r. Sygn. akt …, wnoszę o:
    1. Wszczęcie przeciwko Dłużnikowi egzekucji następujących świadczeń pieniężnych:
    a) należności głównej w kwocie 52.596,15 zł., b) odsetek ustawowych jak w załączonym wyroku, c) kosztów procesu w kwocie 6.247,00 zł. d) kosztów egzekucji wg norm przepisanych. 2. Przeprowadzenie egzekucji z rachunków bankowych, wierzytelności, ruchomości, wszelkich praw majątkowych i nieruchomości Dłużnika.
    Wnoszę jednocześnie o poszukiwanie majątku dłużnika na podstawie art. 7971 k.p.c.
    3. Przekazanie wszelkich należnych mi wyegzekwowanych kwot na moje konto bankowe: …

    Podpis
    Załącznik:
    – wyrok

    admin

    11 Lut 11 07:59

  4. P.S. Sfiormatuj to oczywiście i oczywiście pełne adresy Twoje i dłużnika i jego identyfikatory jakie posiadasz, NIP, PESEL, …

    admin

    11 Lut 11 08:01

  5. I jeśli poza rewirem, to jeszcze wskazanie z art. 8…

    kolega po fachu

    11 Lut 11 08:15

  6. Oczywiście musisz sam poszukać majątku, jeśli szkoda Ci prowizji dla firmy W ktora zrobi to za Ciebie

    Aga

    11 Lut 11 15:26

  7. Często nie trzeba szukać majątku dłużnika, wystarczy zajęcie wynagrodzenia / konta, albo wystarczy żeby poszukał komornik. Nie przesadzajmy z tym poszukiwaniem majątku przez firmy windykacyjne 😉 Tzn. poszukać każdy może ale poszukać a znaleźć to dwie różne sprawy. Jak pisałem tu: http://pamietnikwindykatora.pl/2011/01/09/ja-nie-zlecalblym-firmie-windykacyjnej/ – jak komornik nie da rady to wtedy do firmy windykacyjnej.

    admin

    11 Lut 11 15:40

  8. Witam,

    na bazie zawartych tu informacji, proszę o radę – mam umowę z Klientem, na 5000 pln + VAT. Dzentelmeńsko umówiliśmy się na płatności ratalne, pięć razy po 1000 pln + VAT. Mam cztery takie przelewy (dostałem 4000 + VAT), a piątą fakturę (niepodpisaną, bo mailem wysyłaną, jak też te poprzednie), której nie chce kontrahent zapłacić. Przedmiot umowy to uruchomienie sklepu internetowego i sprzedaży za jego pomocą, co też działa. Pani zmieniła zdanie, coś jej się wydumanie nie spodobało i mailem napisała mi, że kończy ze mną współpracę. I teraz co, wysłać jej wezwanie przedsądowe, a potem wypełnić pozew i złożyć do sądu o ten 1000+VAT, czyli 1230 zł plus odsetki ustawowe? Jak to wygląda tak w praktyce? Muszę brać adwokata, czy też nie?

    Pozdrawiam

    Tomasz Goliński

    Tomasz

    22 Sty 13 14:51

  9. Jeżeli jest umowa na piśmie z kwota 5.000 złotych i cztery zapłacone faktury, to wypadałoby pozwać ja jeszcze i te 1.000 zł. No chyba, że ona jest w stanie wykazać, że ostatni etap prac nie został wykonany albo że został wykonany źle. W przypadku takiej kwoty i w takiej sytuacji pozew sugeruję wnieść samodzielnie.

    admin

    22 Sty 13 15:54

Skomentuj