Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Skalkulowałem zamrożoną kasę moją

komentarzy 5

Koszty procesu zasądzone w niewyegzekwowanych dotąd nakazach zapłaty i wyrokach – około 130 tysięcy złotych. Zaliczki zapłacone w postępowaniu egzekucyjnym w tym zwłaszcza zaliczki na oszacowanie nieruchomości dłużnika – około 30 tysięcy złotych. Mam więc około 160 tysięcy złotych zamrożonej, nieoprocentowanej kasy. A dokładniej wierzytelności bo przecież nie są to to pieniądze jak na jakimś koncie czy w depozycie. Są to bardzo trudne wierzytelności których mogę już nie odzyskać. No, te 30 tysięcy zaliczek to pewnie odzyskam w ponownych licytacjach do nieruchomości gdy wreszcie zostaną zlicytowane.

Tego rodzaju nieściągane koszty na początku prowadzenia tej działalności powodowały, że byłem bliski podjęcia decyzji o zamknięciu firmy, ale jakoś przetrwałem. Jednak zapewne wielu moich klientów w których sprawach te koszty powstały, musiało zamknąć firmę straciwszy płynność finansową. Kto inny też nie odzyskałby im tych długów. No chyba że … Heh, w internecie (i w ogóle) nie wolno propagować przemocy…

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

09/02/2011

kategoria biznes

Komentarze do 'Skalkulowałem zamrożoną kasę moją'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Skalkulowałem zamrożoną kasę moją'.

 1. Wiem co chciałeś powiedzieć na końcu. Jak ktoś nie ma kasy to i „niekonwencjonalne” metody nie pomogą. Mojego sąsiada w końcu połamali bo myśleli że kasę ma ukrytą ale on naprawdę zbankrutował i nic to nie dało.

  Wojtuś

  9 Lut 11 08:53

 2. Przydałby się z boku jakiś widget z listą ostatnich komentarzy, bo czasem jak ktoś coś ciekawego napisze pod starym wpisem, to mało kto to zauważy.

  kolega po fachu

  9 Lut 11 09:46

 3. Dodałem.

  admin

  9 Lut 11 10:08

 4. Zasadzone kwoty sa oprocentowane, w przeciwienstwie do np. zaliczek na szacowanie nieruchomosci.

  PogromcaWspolnot

  11 Lut 11 00:11

 5. Komornicy nigdy nie naliczają mi odsetek do kosztów procesu (do należności podstawowej – tak). Koszty te są ściągane w pierwszej kolejności jako właśnie (jak mi się wydaje) nieoprocentowane.

  admin

  11 Lut 11 05:13

Skomentuj