Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Podwójne przelewy

skomentuj

Takie zapytanie w skrzynce po spacerku z pieskiem:

Zwracam sie z prośbą o wstępne udzielenie informacji, czy Państwa firma podejmuje się odzyskiwaniem długów od prywatnych osób – kwot rzędu 1000-15000 złotych?

Generalnie nasza firma świadczy usługi transferowe pomiędzy Wielką Brytania, a Polską.

Kontrahenci nasi czasem dostają podwójny przelew lub błedną kwotę przelewu. Interesuje nas głównie informacja, czy jesteście Państwo w stanie podjąć się takich spraw w celu odzyskania błednych kwot?

Dowody jakie posiadamy przy takim błędnym  przelewie to np. Rzeczywista kwota wpłacona na nasze konto ( znajdująca się na naszym wyciagu bankowym), zgłoszenie od nadawcy przelewu, który podaje zawsze jaka kwotę wysyła na konto odbiorcy oraz wszelkie szczególy ( tj. Nr konta, adres kontrahenta itp.) oraz potwierdzenie przelewu wykonanego przez nas ( wygenerowane z naszego polskiego banku).

Pragnę również nadmienić, że siedziba naszej firmy znajduje się w Wielkiej Brytanii stąd kolejne pytanie – czy podjęcie takiej sprawy wymaga osobistego wstawienia sie u Państwa w Firmie lub też w przypadku konieczności w sądzie?

Ja również pozdrawiam, ale dziękuję, nie przyjmuję. Zapewne większość z tych podwójnych przelewów to od polskich emigrantów przesyłających kasę bezrobotnej żonie w Polsce. Życzę sukcesów w egzekwowalności.

A, i gratuluję profesjonalizmu pracowników / systemu.

kategoria: dłużnicy

Skomentuj