Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Znów dali mi kredyt zero procent. Zapomnieli o poprzednim…

komentarzy 7

Od kilku lat wykupuję na rok abonament na online narzędzie informacyjne, pomocne w windykacji. Jest to zabawka bez której można się obejść i tania nie jest, bo ponad 3 tysiące złotych kosztuje, ale przydaje mi się. Dwa lata temu wystawili mi fakturę przelewową z terminem zapłaty 14 dni a zapłaciłem ją … po ośmiu miesiącach, nasilały się już monity o zapłatę i naprawdę pachniało już sądem. Jednak odsetek za zwłokę nie dochodzili, no bo jakże, od stałego klienta, co zresztą pani windykator (z ich firmy) obiecała mi wspaniałomyślnie… Są stratni około 300 zł. z tytułu nieściąganych ode mnie a należnych im odsetek za zwłokę a ja miałem nieoprocentowany kredycik. Rok temu już byłem zapamiętany i kazali mi zapłacić z góry za przedłużenie abonamentu. A w tym roku znów dostałem fakturę przelewową… ale już nie będę świnia i zapłacę w terminie, chociaż też zapewne z kilka miesięcy upiekłoby mi się na niepłaceniu po terminie.

Mój „kredycik” był niewielki ale ile takich większych bywa na skalę Polski? Mnóstwo. A czy obraziłbym się, gdyby ściągali ode mnie te odsetki? Oczywiście że nie. Firmy tracą kupę kasy na odsetkach za zwłokę których nawet nie próbują ściągać a „kredytobiorcy” – zarabiają. Weźmy wczorajszy przypadek szybkiego odzyskania długu o którym pisałem w wątku To lubię, wystarczyło wezwanie do zapłaty – w wezwaniu do zapłaty żądałem kwoty podstawowej i odsetek, wpisując kwotę łączną.  Jednak zapłacili tylko kwotę podstawową, bez odsetek które wynoszą ponad 1.400 złotych. Nie chce mi się teraz walczyć jeszcze o te odsetki i nie będę walczył, miałbym z nich 10% prowizji – szkoda mi pisać notę odsetkową itd. A klient – wierzyciel? Znając życie też pewnie odpuści bo jest szczęśliwy, że w ogóle udało się odzyskać kwotę podstawową. „To nic” że może musiał wziąć kredyt obrotowy (dobre oferty kredytów dla firm są tutaj) żeby nie stracić płynności finansowej…

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

08/02/2011

kategoria: kredyt kupiecki

Komentarze do 'Znów dali mi kredyt zero procent. Zapomnieli o poprzednim…'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Znów dali mi kredyt zero procent. Zapomnieli o poprzednim…'.

 1. Dobrym sposobem na ściągnięcie odsetek jest wpis do KRD, poprzedzony wystawieniem noty odsetkowej.

  Wojtuś

  8 Lut 11 06:14

 2. Dług musi wynosić co najmniej 500 zł.

  admin

  8 Lut 11 07:55

 3. Kup od wierzyciela notę odsetkową za symboliczne 100zł i dochodź na swój rachunek.

  kolega po fachu

  8 Lut 11 08:55

 4. Można by tak zrobić ale obawiam się że zaczęliby się domagać abym windykował i to w ramach umowy dotychczasowej.

  admin

  8 Lut 11 09:45

 5. Co to za program?

  kolega po fachu

  8 Lut 11 22:15

 6. Nazwy producenta nie chce wymieniać w takiej sytuacji ale jest to program do sprawdzania powiązań spółek oraz osób oraz informacje o upadłościach.

  admin

  9 Lut 11 05:05

 7. A to faktycznie dobra maszynka.

  kolega po fachu

  9 Lut 11 07:31

Skomentuj