Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dawniej mnie denerwowały, teraz przyjmuję

skomentuj

Kilka lat temu denerwowały mnie maile z nieatrakcyjnymi zapytaniami o windykację, np. takie jak ten przed chwilą otrzymany:

Pisze do panstwa z Rudy Śląskiej w imieniu dwoch osób z mojej rodziny ,które nie mogą odzyskac swoich pieniędzy od dłużnika. Jednej z osób jest winien 50,000zł gdzie odbyła sie sprawa sądowa z wyrokiem nakazującym spłate długu. Jednak od czasu sprawy mija już chyba dwa lata a pieniedzy dalej nie można odzyskać. W drugim przypadku kwota długu wynosi 9.000 Euro jednak tu jest problem gdyż została podpisana umowa podczas pożyczki jednak nie było oddane do sądu i nie ma tym samym wyroku egzekucji długu. Czy zajmują sie państwo również takimi długami gdzie nie ma wyroku sądowego? Chciałbym się dowiedzieć również jak wysoką prowizję państwo pobieraja?? Sprawa wydaje się dość trudna gdyż dłużnik ma bardzo poważne problemy finansowe min. wiele długów – kredytów w bankach (też z Rudy Śląskiej jest ten dłużnik. Jeśli zajmują się państwo również takimi sprawami to prosze o odpowiedz. Po otrzymaniu odpowiedzi i przemyśleniu oferty wysłałbym dokumenty umów oraz wyroku sądowego. Na tą chwile to chyba wszystko co chciałbym wiedzieć.

Musiałem liczyć się z kosztami i brać tylko co lepsze sprawy a ww. raczej łatwą nie będzie. Od kilku lat jednak mogę sobie pozwolić na przyjmowanie także badziewia, biorąc pod uwagę że nie odzyskam tego a jedynie koszty poniosę (procesowe, egzekucyjne). Niech będzie trochę emocji, to po pierwsze, a poza tym, skoro Bozia poszczęściła mi z tą moją działalnością gospodarczą, to trzeba by dać coś od siebie i próbować i takie długi odzyskiwać. Czasem i po kilku latach nawet są efekty.

Luty 8th, 2011 at 6:10 pm

kategoria: windykacja

Skomentuj