Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Upadłość a wyrok w zawieszeniu za oszustwo

komentarze 4

Już w kilkunastu postępowaniach upadłościowych uczestniczyłem jako wierzyciel i w żadnym przypadku ani złotówki nie otrzymałem. Jednak upadłość upadłością (firma windykacyjna i komornik nie mają prawa nic robić wtedy) a sprawę karną za oszustwo można założyć. Jeżeli właściciel – upadły albo prezes spółki upadłej zostanie skazany z obowiązkiem naprawienia szkody, to ma zapłacić dług pomimo tego że firma jest w upadłości. Jak nie zapłaci, może iść do więzienia zakładając, że otrzymał karę pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 5 Ocena średnia: 4.2]

07/02/2011

kategoria: upadłość

Komentarze do 'Upadłość a wyrok w zawieszeniu za oszustwo'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Upadłość a wyrok w zawieszeniu za oszustwo'.

 1. Ja tez nic do tej pory nie dostalem, pomijajac fakt, jak bylem kiedys pracownikiem upadlej spolki, ale wiadomo ze bylem wowczas wyzej w hierarchii ‚wydziobywania’ pieniedzy. Dla zwyklych wierzycieli zazwyczaj nic juz nie zostaje.

  kolega po fachu

  7 Lut 11 06:13

 2. Nie do końca z tym oszustwem. Sądy dają łagodne wyroki za oszustwa. Obowiązek naprawienia szkody to często tysiąc złotych na miesiąc przy milionach do zwrotu.

  Polecam:

  http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,8972362,Makler__ktory_ukradl_milion__nie_pojdzie_siedziec.html

  krzysiu

  8 Lut 11 22:23

 3. W sprawach które prowadziłem lub znanych mi od klientów to ten obowiązek naprawienia szkody dotyczył jednak całej kwoty długu.

  admin

  9 Lut 11 05:07

 4. no i dobrze sępy

  melepele

  7 Lut 11 14:50

Skomentuj